Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zespół fahra

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sonia111



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: śląsk
PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 5:58 pm    Temat postu: zespół fahra Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam czy ktos wie cos na temat zespołu fahra wiem ze to sie wiaze z tarczycą prosze o jakiekolwiek wiarygodne informacje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 7:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zespół Fahra, to zaburzenie związane z symetrycznym, niemiażdżycowym
zwapnieniem jąder podstawy mózgu. Może występować w przebiegu niedoczynność przytarczyc.Może powodować zaburzenia neurologiczne lub psychiczne.Może mieć podłoże genetyczne,ma 3 postacie ,dziecinną, w wieku ok 30 lat(tzw wszesnopoczątkowa) i postać po 50 rż (tzw okresie późniejszym).Temat jest bardzo skomplikowany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sonia111



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: śląsk
PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 2:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dimedicus napisał:
Zespół Fahra, to zaburzenie związane z symetrycznym, niemiażdżycowym
zwapnieniem jąder podstawy mózgu. Może występować w przebiegu niedoczynność przytarczyc.Może powodować zaburzenia neurologiczne lub psychiczne.Może mieć podłoże genetyczne,ma 3 postacie ,dziecinną, w wieku ok 30 lat(tzw wszesnopoczątkowa) i postać po 50 rż (tzw okresie późniejszym).Temat jest bardzo skomplikowany.


dziekuje moja córka ma 16 lat i właśnie wykryto u niej taka chorobe czy jest to powazna choroba? czy jest smiertelna ? jakie rokowania sa na całkowice jej wyleczenie? czy jej siostra blizniaczka moze miec taka sama chorobe? czy kiedys bedzie dziewczyna z dawnych lat? czy jej stan juz taki zostanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do możliwości choroby u siostry nie musi występować.To,że jedna choruje nie oznacza,że druga też.Mam za mało informacji co wyników,historii więc mogę się wypowiadać w przybliżeniu co jest zrozumiałe.Choroba jest bardzo trudna do leczenia,oczywiście na poprawę można liczyć co do całkowitego wyleczenia nie jestem optymistą.W czasie leczenia część objawów może się cofnąć.Więcej może powiedzieć lekarz prowadzący,znający całość historii choroby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sonia111



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: śląsk
PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 8:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dimedicus napisał:
Co do możliwości choroby u siostry nie musi występować.To,że jedna choruje nie oznacza,że druga też.Mam za mało informacji co wyników,historii więc mogę się wypowiadać w przybliżeniu co jest zrozumiałe.Choroba jest bardzo trudna do leczenia,oczywiście na poprawę można liczyć co do całkowitego wyleczenia nie jestem optymistą.W czasie leczenia część objawów może się cofnąć.Więcej może powiedzieć lekarz prowadzący,znający całość historii choroby.



no tak tylko lekarz mowi to tak ze nic z tego nie rozumiem pierwsze objawy to wpadla w histerie tak z niczego wielki szok krzyk potem omamy powolna utrata pamieci agresja wiec pogotowie zabrało ja na oddział psychiatryczny tam po badaniach padło podejrzenie o zespol fahra potem przewieziono ja na oddzial pediatryczny troszke ja uspokojono i wysłano do domu po 4 dniach historia sie powtarza mimo brania lekow i znowu na oddzial psychiatryczny na ktorym byla 2 dni i skierowano ja na oddzial endokrynologiczny poniewaz wyniki badan byly zle chyba za mało wapnia dostala kroplowki mozna z nia porozmawiac ale niezbyt dobrze kontaktuje jest mama 3 miesiecznego dziecka czy ciaza i porod cesarka mogły wplynac na rozwoj tej choroby?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sonia111 Przepraszam ale czegoś tu nie mogę zrozumieć
sonia111 napisał:
jest mama 3 miesiecznego dziecka czy ciaza i porod cesarka mogły wplynac na rozwoj tej choroby?
czy należy rozumieć że córka w wieku 16 lat ma dziecko.Dla mnie każda istotna info.ma znaczenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sonia111



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: śląsk
PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dimedicus napisał:
sonia111 Przepraszam ale czegoś tu nie mogę zrozumieć
sonia111 napisał:
jest mama 3 miesiecznego dziecka czy ciaza i porod cesarka mogły wplynac na rozwoj tej choroby?
czy należy rozumieć że córka w wieku 16 lat ma dziecko.Dla mnie każda istotna info.ma znaczenie


tak ma dziecko 3 miesiecznego synka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 12:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sonia111
Spadek poziomu wapnia i magnezu, wzrost poziomu fosforanów w surowicy i obniżenie PTH(parathormonu) w surowicy. U takich osób dochodzi do zmniejszenia wydalania fosforanów przez nerki, ich nadmiaru w surowicy krwi i w efekcie do wiązania z wapniem. Proces ten powoduje wytrącanie wapnia w tkankach miękkich pochodzenia ektodermalnego
i obniżenie stężenia w osoczu.Przyczynà powstawania takiego zwapnienia mogą być anomalie naczyniowe, które doprowadzają do zwolnienia przepływu krwi w jądrach podstawy w porównaniu z szybkością przepływu w korze mózgowej, co powoduje uszkodzenie bariery
krew-mózg, a następnie wytrącaniem się białek surowicy
i ich mineralizacji.Wiem,że to nie wiele wyjaśnia i jest dosyć nie zrozumiałe,chciałem tylko wskazać na wpływ spadku minerałów na taką sytuację.Trudno i na ile oceniać wpływu ciąży na wystąpienie z.F.Niewątpliwie ma też( bez znajomości całości nie mogę się wypowiadać autorytatywnie.Jak na początku zaznaczyłem mogą występować zachowania typu zaburzeń psycho-neurologiczne.Właśnie w I postaci jest najtrudniejsza do leczenia i bardzo długa.O rodzaju leczenia gdzie stosuje się nie tylko leki neuroleptyczne,p.depresyjnenie,zadecydują lekarze prowadzący.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sonia111



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: śląsk
PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 4:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dimedicus napisał:
sonia111
Spadek poziomu wapnia i magnezu, wzrost poziomu fosforanów w surowicy i obniżenie PTH(parathormonu) w surowicy. U takich osób dochodzi do zmniejszenia wydalania fosforanów przez nerki, ich nadmiaru w surowicy krwi i w efekcie do wiązania z wapniem. Proces ten powoduje wytrącanie wapnia w tkankach miękkich pochodzenia ektodermalnego
i obniżenie stężenia w osoczu.Przyczynà powstawania takiego zwapnienia mogą być anomalie naczyniowe, które doprowadzają do zwolnienia przepływu krwi w jądrach podstawy w porównaniu z szybkością przepływu w korze mózgowej, co powoduje uszkodzenie bariery
krew-mózg, a następnie wytrącaniem się białek surowicy
i ich mineralizacji.Wiem,że to nie wiele wyjaśnia i jest dosyć nie zrozumiałe,chciałem tylko wskazać na wpływ spadku minerałów na taką sytuację.Trudno i na ile oceniać wpływu ciąży na wystąpienie z.F.Niewątpliwie ma też( bez znajomości całości nie mogę się wypowiadać autorytatywnie.Jak na początku zaznaczyłem mogą występować zachowania typu zaburzeń psycho-neurologiczne.Właśnie w I postaci jest najtrudniejsza do leczenia i bardzo długa.O rodzaju leczenia gdzie stosuje się nie tylko leki neuroleptyczne,p.depresyjnenie,zadecydują lekarze prowadzący.

a co w takim razie ze szkoła jak ona ma do niej chodzic z tak ciezkimi objawami i przez jakiej specjalizacji lekarza bedzie stale prowadzona bo podejrzewam ze pod stala kontrola specjalistyczna bedzie przez całe zycie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 5:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli wszystkie badania potwierdzą z.F niestety leczenie będzie stałe pod opieką psychiatryczno-neurologiczną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group