Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zespół Downa u dzieci

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylek



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 8:27 pm    Temat postu: Zespół Downa u dzieci Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie jak to jest z choroba downa u dzieci????mam 23 lata i jestem w ciazy co chwile cos wynajduje i sama sie stresuje!od czego to zalezy??? Sad

---edit by Wind_of_hope---
Prosze nadawac tytuly tematom bardziej sugerujace problem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 10:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy masz podstawy,zeby tak sadzic,np.czy w rodzinie byl taki przypadek?Bardzo rzadko zdarza sie,zeby w tak mlodym wieku urodzic dziecko w zespolem downa,ryzyko wzrasta po 35 roku zycia.
Poza tym na usg mozna to spradzic,wystarczy,ze lekarz zbada grubosc faldu karkowego u plodu.Powiem Ci szczerze,ze ja jak bylam w ciazy to tez sie tego balam mimo,ze nie mialam podstaw do tego i tez bylam w Twoim wieku,ale watpliwosci rozwialy sie wlasnie na usg.Ja to wogole duzo rzeczy sobie wmawialam i tylko sie tym nie potrzebnie stresowalam,bo dziecko urodzilo sie cale,zdrowe i przesliczne.Jestem pewna,ze u Ciebie bedzie tak samo.Nie zaprzataj sobie glowy takimi myslami,bo tylko maluszkowi szkodzisz.Duzo zdrowka zycze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylek



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 9:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie u mnie w rodzinie nie bylo downa!!bardzo ci dziekuje za odpis!strasznie sobie wkrecam!ale chce zeby bylo wszystko oki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 3:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to nie masz sie czym martwic,napewno wszystko bedzie OK!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylek



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 10:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a powiedz jaki mialas porod????ja tez strasznie sie tego obawiam!i chce miec znieczulenie!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 12:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

znieczulenie to tez ryzyko..niby bol jest o połowe mniejszy,lub prawie wyczuwalny ale jak zle zrobia znieczulenie to mozna nawet nie odzyskac czucia Shocked
oczywiscie zycze jak najmniej bolesnego porodu Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylek



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 9:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozmawialam z lekarzem i nie wspominal ze mozna zle wkluc i nie odzyskac czucia!a przy cesarce musisc miec znieczulenie!!!pierwsze slysze cos takiego!!!

---edit by emilka---
proszę używać max 3 znaków przestankowych obok siebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja ogladałam program medyczny na ten temat. No niby nie mozna ale kto moze byc tego pewnym na 100%? kazde posuniecie niesie za soba jakies ryzyko. Nie mowie ze Tobie sie akurat przytrafi,ale skad wiesz jak bedziesz odczuwała porod?moze bedziesz krotko cierpiec i dzidzi szybko na swiat przyjdzie. Tylko powiedziałam co słyszałam- nie denerwuj sie Exclamation Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylek



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem!i nie wkurzam sie bo poprostu ja nie slyszalam o tym zeby mozna stracic czucie na cale zycie!wiec nie wiem co mam myslec!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 11:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm.... ze podczas znieczulenia podawanego przy porodzie tego nie slyszalam ale... znam przypadek co pielegniarka podawala zwykly zastrzyk domiesniowo w posladek - bodajze to byl antybiotyk jakis - i uszkodzila splot nerwowy ktory znajduje sie wlasnie w tym miejscu dlatego trzeba uwazac i dawac zastrzyk w lewy gorny kwadrat posladka, ona przesunela bardziej na srodek i masz... babeczka stracila czucie w prawej nodze Confused na szczescie trwalo to tylko 5 miesiecy, potem wszystko wrocilo do normy ale roznie to bywa moglo byc znacznie gozej ....
to tylko taka moja uwaga, ze roznie moze z tym byc Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group