Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zespół cieśni nadgarstka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
25Basik51



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 7:43 pm    Temat postu: cieśń nadgarstka - komplikacje pooperacyjne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

minęły już 3 tygodnie od operacji cieśni nadgarstka, ustąpiły po niej dolegliwości związane z tą chorobą tzn. nie budzi mnie już w nocy ból palców ręki i dłoń nie drętwieje. Niestety nie może być za dobrze - rana co prawda dobrze się goi,nic się nie sączy, ale dookoła cięcia ( szwy już zdjęte) skóra jest opuchnięta i obolała.chwilami ból promieniuje poprzez mięsień w kierunku kciuka i w kierunku małego palca. Również przy zginaniu dłoni do wewnątrz odczuwam ból.

Może ktoś mi wyjaśni , czy to normalna reakcja organizmu( w końcu to dopiero lub już 4-ty tydzień od operacji), czy może powstał stan zapalny w okolicy cięcia i należałoby wziąć antybiotyk lub ? Zaraz po operacji przez 5 dni przyjmowałam już antybiotyk.Z góry dziękuję za odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewka7



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 6:37 pm    Temat postu: TVN Style "Grunt to zdrowie" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Piszę z redakcji programu "Grunt to zdrowie" emitowanego na antenie TVN Style. Właśnie jesteśmy w trakcie pryzgotowywania do odcinka o chorobach powstałych w pracy. Jednym z podtematów będą guzki na strunach głosowych, zespół cieśni nadgarstka, żylaki i hemoroidy. Nasz program ma charakter poradnikowo-medyczny i zawsze oprócz opinii ekspertów i metod leczenia pokazujemy historie naszych bohaterów, którzy cierpią z powodu omawianej dolegliwości. Jeżeli ktoś z Państwa byłby zainteresowany pojawieniem sie u nas w programie, a przy tej okazji skorzystania z wizyty u lekarza, bardzo proszę o kontakt na przez mail lub telefonicznie pod numer 512 076 251.
Pozdrawiam,
Ewa Łukasiewicz "Grunt to zdrowie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 7:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to zupełnie normalna reakcja organizmu po operacji. nie możesz oczekiwać ze to się tak szybko zagoi, to jeszcze świeże rozcięcie. rękę musisz rozćwiczyć, ona sama nie będzie miała od razu pełnego zgięcia bez bolu. a wszystko to stopniowo i z umiarem, nic na siłę! Blizna jest "stara" gdy ma już ok 6 miesięcy ( chociaż zazwyczaj wtedy również nie jest jeszcze blada - zblednie zupełnie po roku, może więcej )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 7:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja miałem na nadgarstku ponad 9 miechów siniaki a po roku jak nie lepiej mi opuchlizna zeszło dopiero masakra straszna była. wiec sie nie przejmuj to całkiem normalne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lucek5777



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: dolny śląsk
PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 5:30 pm    Temat postu: zespół cieśni nadgarstka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam pytanie,jak długo boli ręka po operacji?Mnie boli okolica szwu i jest tam spuchnięte.Czy w 1,5 m-ca po ,można rehabilitować(laser, gimnastyka) Jak ktoś ma to za sobą ,proszę o odpowiedź.Dziękuję


Dziękuję,przeczytałam pokrewne tematy,nic wesołego.Mój lekarz mówi,że to choroba zawodowa.Boję się,że nie dopuści mnie do pracy.Co dalej?



----edited by emilka----
temat przyłączyłam do pokrewnego tematycznie
posty połączyłam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kinga1234



Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 29, 2018 6:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odświeżam temat, bo nie chcę tworzyć nowego. Słyszał ktoś o tym, żeby bez operacji wyleczyć zespół cieśni nadgarstka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maria89



Dołączył: 01 Lut 2019
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 01, 2019 12:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No raczej. Metoda BP jest alternatywą. Rozumiem twoje obawy. Wiem, że operacje nie zawsze się udają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
arekov



Dołączył: 19 Lut 2019
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 19, 2019 12:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej, a jak ten cieśni nadgarstka zapobiegać? Dużo pracuję przy komputerze, a słyszałem, że to się bierze właśnie od używania klawiatury w nienaturalnej dla nadgarstków pozycji. Czy to prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jarilitmanen



Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Kwi 11, 2019 1:23 pm    Temat postu: Re: TVN Style "Grunt to zdrowie" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ewka7 napisał:
Witam.
Piszę z redakcji programu "Grunt to zdrowie" emitowanego na antenie TVN Style. Właśnie jesteśmy w trakcie pryzgotowywania do odcinka o chorobach powstałych w pracy. Jednym z podtematów będą guzki na strunach głosowych, zespół cieśni nadgarstka, żylaki i hemoroidy. Nasz program ma charakter poradnikowo-medyczny i zawsze oprócz opinii ekspertów i metod leczenia pokazujemy historie naszych bohaterów, którzy cierpią z powodu omawianej dolegliwości. Jeżeli ktoś z Państwa byłby zainteresowany pojawieniem sie u nas w programie, a przy tej okazji skorzystania z wizyty u lekarza, bardzo proszę o kontakt na przez mail lub telefonicznie pod numer 512 076 251.
Pozdrawiam,
Ewa Łukasiewicz "Grunt to zdrowie"


Czy się jeszcze kiedyś odbędzie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcin p



Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 22, 2019 11:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak tej cieśni nadgarstka zapobiegać?... Przerwy przy długotrwałej pracy nadgarstków, podczas których ćwiczy się ręce,podkładka żelowa pod nadgarstek czy funkcjonalna klawiatura.Ważna jest właściwa pozycja. Może to coś pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group