Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zerwane ścięgno:!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bulinka



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 9:07 pm    Temat postu: Zerwane ścięgno:! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam dość duży problem..3 miesiace temu zerwalam sciegno.skakalam przez ogrodzenie i mi nie wyszłoSad Sciegna mi szybko poszywali, 5 tyg. nosilam gips..W grudniu mam mieć operacje. Problem tkwi w tym, że palec od 1,5 miesiaca jest skurczony, tak w połowie zgiety i sie nie prostuje tylko lekko zgina. Do czasu operacji mam go wyprostowac. Czy ktos może zna jakis sposób zeby mi sie to udało?Wiem, że bedzie to boleć, ale zalezy mi na wyprostowaniu. Inaczej bede miala 2 operacje:( Pierwsza bedzie polegac na włożeniu jakichś szyn a druga na przeszczepie sciegna..czy wie ktos moze o co chodiz w tych syznach?Bo nie mam zielonego pojecia:(Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 10:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

palec musisz poprostu rozciągnąć;] moze jakaś rehabilitacja? miałem podobny problem;] połamałem sobie ręke konkretnie jakieś 2 lata temu i podczas złamania mocno mi sie ściegna ponaciągały i mam okutne zrosty;] i nie mogłem palców prostowac;] rozciągałem rozciągałem aż rozciągnołem;)
powodzenia życzę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja po złamaniu moczyłem rekę w ciepłej wodzie z mydłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bulinka



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 7:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moczenie to działa tylko na kości, więc odpada. A te rozciaganie to nie takie proste, bo to trzeba miec sile zeby nim ruszyc w góre, bo jak ja próbuje to nie idzie a mocniej nie daje bo sie boje bólu:( Lipa troszku prosciej mówiąc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 3:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zapewne miałem to w mniejszym stopniu bo nie miałem zerwanego ściegna ale skrócone przez zrosty ale nie ma rzeczy nie możliwych powoli powoli;) ściegna nie są ze stali i po przez ćwiczenia można je rozciagaćWink poprostu systematycznie, postęþów nei bedzie przecież po tygodniu;P trzeba troche nad tym popracowawc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group