Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zemdlałem i wybiłem chyba bark :/

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kossan1



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Giżycko
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 10:15 am    Temat postu: zemdlałem i wybiłem chyba bark :/ Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mialem kiedys uraz barku po wypadku na motorze, poprostu go sobie wybilem. myślę, że osoby, które miały z tym stycznośc wiedzą jakie to "przyjemne". w każdym razie uraz sobie wyleczyłem, minęło kilka lat ( 6 żeby być dokładnym) i niestety znowu go sobie uszkodziłem. zrobiłem sobie po sporym obiedzie drzemkę, potem dosyć żwawo wstałem, zamroczyło mnie, przechyliło na bok i niestety wywaliłem się na wierzę muzyczną:/ ( nauczka dla mnie, żeby chociaż trochę pożądku zrobić następnym razem). cale szczęście, że ręka wróciła mi sama na swoje miejsce, ale problem w tym, że choć nie mam żadnego wylewu podskórnego, siniaka ani nic, to czuję jakbym sobie w środku coś naderwał. przy obracaniu ramieniem mnie tak boli, że nie wiem. czy to możliwe, żebym sobie coś zrobił poważnego, mimo, że nie ma na zewnątrz oznak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 11:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kossan1
Taka sytuacja może mieć miejsce i tendencje do urazów barkowych o ile kiedyś już takie wybicie się zdarzyło) trudno jest ocenić co się stało(wskazane wykonanie rtg lub usg dla oceny)Na razie można stosować,żele p,bólowe i p.zapalne(jak np;Fastum,Ketoprom,Voltaren,Veral,Ketonal czy Ibum.Oraz unieruchomić staw.Wskazana wizyta u lekarza.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gargulinka



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Ełk
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eeee tam, nic sobie nie zrobiłeś, przejdzie Ci za kilka dni, pewnie sobie coś naciągnąłeś. Mnie bardziej zastanawia jak można zemdleć po wstaniu z łóżka? Co Ty robiłeś w tym łóżku, ja rozumiem, że mdleje sie po ciężkim wysiłku fizycznym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kossan1



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Giżycko
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 11:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wiesz, może cie zawiodę, ale nic szczególnego nie robiłem, drzemałem sobie. wstałem, i ryms na ziemię -_- masz rację, to chyba nie jest nic szczególnego, wygrzałem bark w wannie i jest lepiej, wszelako pójdę jutro do lekarza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 11:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Często takie modlenia zdarzają się osobom z niskim ciśnieniem krwi, to nie jest nic nadzwyczajnego,że nagłe wstanie może skończyć się właśnie w ten sposób. Następnym razem proponuję dać sobie więcej czasu i nie wyskakiwać z takim impetem z łóżka. Z lekarzem warto się spotkać i upewnić, czy wszystko jest w porządku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kossan1



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Giżycko
PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 10:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm, teraz tak się zastanawiam i wychodzi na to, że ogólnie rzecz biorąc to nie pierwszy raz mi się zdarzyło takie coś... tzn. takie zawroty głowy, jak wstaję z łóżka czy z krzesła, takie chwilowe zaciemnienie. mówisz, że to niskie ciśnienie?? no nic, idę dziś do lekarza, obaczym... trzymajcie za mnie kciuki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gargulinka



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Ełk
PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 6:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i jak? Napisz jak już zaliczysz lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kossan1



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Giżycko
PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 5:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bianka, miałaś rację! lekarz obśmiał moje obawy co do tego, że mi nieledwie urwało rękę, za to powiedział, że powinienem przebadac się na okolicznośc niedociśnienia, bo jak dla niego to ewidentnie je mam. shit happens. chłop jak dąb, a niedociśniony, jak starsza pani ;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alann



Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 5:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pech. Nie ma to jak pójść do lekarza - znajdzie się nowy problem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gargulinka



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Ełk
PostWysłany: Pią Maj 01, 2009 3:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hehe, "starsza pani"... Nie przejmuj się, niedociśnienie faktycznie starsi ludzie mają częściej niż młodzi, ale to chyba nie sprawia, że czujesz się gorszy? Poza tym pocieszę Cię tym, że mój mąż też jest "niedociśniony", leczył się Gutronem na podwyższenie ciśnienia tętniczego, nie ma już zawrotów głowy, więc jak widzisz - na to się nie umiera Wink A swoją drogą, czy każdy facet musi przejawiać syndrom maczo jak go cokolwiek zaboli? Mój małż to samo - "jak to wygląda, dorosły facet i bierze leki na zawroty głowy! Jeszcze migreny brakuje..." Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group