Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zdrowa woda?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mudiwola



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 3:13 pm    Temat postu: Zdrowa woda? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio spędziłam 20minut wybierając butelkę wody mineralnej, ta jodowana, ta z błonnikiem ta taka..ta siaka..człowiek wariuje i nie wie już co kupić...jaka woda Waszym zdaniem jest najzdrowsza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 3:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiedys ogladalam program i dietetyk opowiadal o wodach i wlasnie mowila że woda "Zywiec" jest najlepsza, i jeszcze jedna podala ale nie pamietam. pod wzgledem witamin i mineralow czy cos

Dodano po 2 minutach:

a i najważniejsze -niegazowana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zimna_kropla



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 12:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak to sie mówi woda wodzie nierówna ale powiem Ci kilka prawd: po pierwsze oligoceńska- nie możemy przechowywać dłużej niż 72h i to jeszcze tylko w lodówce i tylko w szklanym opakowaniu bo będą bakterie, mineralna- możemy trafić na nieprzebadaną bo badają ją tylko partiami// dlatego ja leje normalnie wodę z kranu - wodociągi się ciągle modernizują więc jakość wody też się polepsza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaliksa



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koło
PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 9:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja zaś oglądałam program o wodach mineralnych i wychodziło, że żywiec to głównie reklama bo cena a jakość (ilość składników) to przepaść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dinka



Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 5:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ważne by wybierać z głową. Patrzeć na skład i cenę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Żywiec Zdrój



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 9:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
W związku z tym, że w Waszej dyskusji wymieniłyście Żywiec Zdrój, chciałbym włączyć się do waszej dyskusji.

Często zapomina się, że głównym zadaniem wody nie jest dostarczaniem nam składników mineralnych, a nawadnianie organizmu. Dlatego też poziom mineralizacji wody nie może być miernikiem jej jakości. Żadna woda nie jest w stanie dostarczyć nam ich tyle, co odpowiednio zbilansowana dieta. Woda jest jej ważnym składnikiem, ponieważ pomaga ona transportować po całym organizmie te składniki odżywcze oraz minerały, które dostarczamy razem z pożywieniem.

Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że Żywiec Zdrój to woda źródlana o niskiej mineralizacji (230 mg/litr), niskosodowa i niskosiarczanowa, o niskiej zawartości azotanów i azotynów oraz fluorków. Jest ona, wg opinii ekspertów z Państwowego Zakładu Higieny, odpowiednia na co dzień dla każdego bez względu wiek czy stan zdrowia. To właśnie dzięki odpowiedniemu składowi jest ona bezpieczna nawet dla tak szczególnych grup jak niemowlęta i dzieci czy kobiety w ciąży i karmiące piersią. Potwierdzają to specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka.

W razie wszelkich pytań zapraszam również do kontaktu bezpośredniego: ekspert@zywiec-zdroj.pl.

Pozdrawiam,
Ekspert_Żywiec Zdrój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ellenka



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 20, 2012 7:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, podobno wodę oligoceńską to ja mam w kranie, aż mi się wierzyć nie chce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lena81



Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 04, 2012 7:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ellenka napisał:
witam, podobno wodę oligoceńską to ja mam w kranie, aż mi się wierzyć nie chce


A gdzie to leją wodę oligoceńską z kranu?? Może warto się przeprowadzić ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dagadana



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o wybór wody, to osobiście zdecydowanie bardziej jestem zwolenniczką wód mineralnych (przykładowo Muszynianka), niż naturalnych, o mniejszej mineralizacji. Inna sprawa, że picie w kółko samej tylko wody też się może w końcu znudzićWink Dlatego np. ostatnio, zwłaszcza jak były te upały, zaczęłam pić wodę z ogórkiem i miętą (pomysł zaczerpnięty stąd), która jest naprawdę niesamowicie orzeźwiająca:) Super sprawa, polecam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lexie



Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja najbardziej lubię wodę źródlaną, bo mineralne mi nie smakują. Kiedyś piłam oligoceńską ale ją się powinno wypić w ciągu 24h (a nie 72h). Ostatnio piję Białowieski Zdrój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group