Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zdesperowana prośba o pomoc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EmErrr



Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 10:00 pm    Temat postu: Zdesperowana prośba o pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień Dobry.
Jestem młodym człowiekiem który przeżywa poważny kryzys. Cóż to niby za kryzys skoro jestem młody, piękny, zdrowy i nie mam problemów?
Problem w tym że nie jestem zdrowy i wiem o tym tylko ja. Cierpię każdego dnia i kładąc się spać myślę czy jutro wstane czy nie. Pytanie to pojawia się każdego wieczoru. Dlaczego posuwam się do tego typu zapytań? Sporo trzeba by opowiadać, a nie ma ograniczonej ilości znaków toteż zamierzam to zrobić. Mój problem pojawił się 4 miesiące temu i nadal trwa. Chodzi o to że dzień w dzień boli mnie przeraźliwie brzuch. Ból towarzyszy od momentu wstania aż po decyzji o pójściu spać. Od razu mówię że wyrostek trzeba wykluczyć. Ból jest trudny do zlokalizowania a bólom tym towarzyszy "bulgotanie w jelitach". Kładąc ręke na brzuchu czuję jak wszystko w środku buzuje. Mało medycznym językiem to opisuje jednakże istotę sprawy chcę uzmysłowić każdemu. Problem się tu jednak nie kończy. Bulgotanie w brzuchu zawsze kończy się gazami ...... które od 4 miesięcy mają cuchnący zapach siarkowodoru który aż w nozdrza kuję (zapach zgniłych jaj). Miałem sporo podejrzeń jako że w poważny sposób uczę się biologii i jedyna racjonalne wytłumaczenie to - wrzody żołądka. Dlaczego jednak ten zapach gazów jest tak specyficzny ? Dodam że jestem
idealnym odwzorowaniem Mahatma Gandhi. Jestem wysoki na ok 189cm a chhudy tak że trudno to sobie wyobrazić. Matka moja upiera się że to Anemia. Może jednakże ja boję się podejmować żadnych kroków bo... boje się badań mimo że pochodzę z lekarskiej rodziny. Tutaj sprawa się nie kończy. Otóż wstając rano z łóżka miewam regularne zawroty głowy, w ciągu dnia zdarza mi się słabnąc wiele razy co sprawia że muszę na chwilę usiąść. Boje się bo ostatniej nocy ból brzucha stał się bardziej specyficzny. Nowotwór? Proszę o rade pecjalistów. Poomocy, jeśli pomoc dla mnie jeszcze jest możliwa.
Pozdrawiam
-Kacper
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 10:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a miałes wykonywana gastroskopie??
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 10:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pędź do lekarza i nawet się nie zastanawiaj Exclamation Tu chodzi o Twoje zdrowie.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
EmErrr



Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 10:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gastroskopia ? Boje się tego ! Nie chce ! Co to może być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 11:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwsze co powinieneś zrobić, to iść do dobrego gastrologa, lub gastroenterologa. Powodów takich objawów może być kilka. Swoiste zapalenia jelit, spowodowane przez zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze lub pasożytnicze. To lekarz może łatwo sprawdzić poprzez badania kału na krew utajoną, na posiew i pasożyty. I stosunkowo łatwo można to wyleczyć.

Mogą to być też nieswoiste zapalenia jelit, czyli np. Crohn lub colitis ulcerosa. To są choroby na dzisiaj nieuleczalne, ale dobrym leczeniem można doprowadzić do remisji, czyli zaleczenia choroby i żyć w miarę normalnie. Wiem co mówię bo sam mam colitis ulcerosa. Tutaj badania mogą być mniej przyjemne, bo polegają na oglądaniu jelit i żołądka od środka przez endoskop (gastroskopia i kolonoskopia), ale zawsze możesz się wystarać o zrobienie tych badań w całkowitym znieczuleniu ogólnym, więc całkowicie bezboleśnie, bez strachu i przykrych odczuć. A nowotworami się nie przejmuj, bo na nowotwory układu pokarmowego jesteś za młody. Te wszystkie inne objawy typu osłabienie, wychudzenie, to są częste objawy w tych chorobach, wynikające z niedożywienia, a tak naprawdę z upośledzonego wchłaniania w jelitach.

Ale na to wszystko są lekarstwa i specjalne diety, które w przeciągu paru miesięcy postawią Cię w pełni na nogi. Tylko najpierw trzeba iść do lekarza, aby zdiagnozował przyczynę. Zresztą poczytaj na tym forum: www.crohn.home.pl Przekonasz się, że Twoje objawy wcale nie są takie najgorsze, a jeżeli nie weźmiesz się za to, to może być gorzej. Natomiast na pewno na to się nie umiera. Nie chowaj głowy w piasek, tylko idź do lekarza. Możesz sobie szybko i skutecznie pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group