Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zawroty głowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elizal



Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 4:46 pm    Temat postu: zawroty głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.
jestem mloda osoba (mam 16 lat). Mierze 168 cm wzrostu i waze 62 kg. Od miesiaca (z hakiem) ciagle kreci mi sie w glowie. glownie po lezeniu. hmm jak to dobrze wytlumaczyc... gdy wstaje (nie tylko po snie, ale tez po zwyklym lezeniu czy siedzeniu) zaczyna mi sie krecic w glowie.
prosze o pomoc, bo nie wiem czy powinnam sie z tym skierowac do lekarza czy przeczekac. wiem, ze moze zbyt malo szczegolow podalam, ale nie znam sie na tym najlepiej...

z gory dziekuje i pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 7:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawroty głowy mogą wynikać z pasy powodów takich jak przyjmowanie leków czy obniżone ciśnienie spowodowane zwykłą pogodą.
Mierzyłaś sobię ostatnio ciśnienie?
Może zrób sobię podstawowe badania krwi albo zobacz jak tam z ciśnieniem.
Trudno jednoznacznie określić co Ci może być, masz jeszcze jakieś objawy towarzyzsące? Ból o jakiej porze dnia?
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

elizal
jeśli zawroty głowy zdarzają się podczas zmiany pozycji ciała z leżącej na siedzącą/ stojącą to prawdopodobnie zawroty głowy spowodowane są zmianą ciśnienia krwi.
staraj się nie wykonywać nagłego siadu czy wstawania.
podnoś się stopniowo- najpierw opuść nogi, potem podnieś tułów na końcu powoli wstań.
jeśli zrobisz to zbyt gwałtownie pojawią się zawroty głowy, czasem dochodzą jeszcze mroczki przed oczami i powstaje szum w uszach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group