Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zawał 21-letniego przyjaciela

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamila22



Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 11:36 pm    Temat postu: zawał 21-letniego przyjaciela Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dwa tygodnie temu mój przyjaciel zmarł na zawal serca-miał 21 lat. mam pytanie czy to możliwe??? był taki młody. jeśli więc miał czy miał szanse na przeżycie- jak długo od momentu zawału do przyjazdu karetki (to było jakieś 20min.) może jeszcze żyć??? czy można było go uratować jeśli ambulans przyjechałby wcześniej??? jak reanimować??? jakie są objawy- czy występuje tzw sinica???sekcja wykazała ,że to zawał, ale ja nie mogę się z tym pogodzić, nie wierzę w to. proszę, jeśli ktoś wie coś w tej sprawie niech odpisze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 11:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możliwe, już dzieci paro letnie mają zawały Rolling Eyes Idea
Szanse ma takie same jak człowiek w podeszłym wieku, tu liczą sie ułamki. 20 minut to stanowczo za dużo. Każda minuta to uszczerbek na zdrowiu- mózgu. Liczą się tutaj minuty, kilka minut to góra, 20 to za dużo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 3:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie zgadzam sie z Zibim a zawał może być w takim wieku sama znam taki przypadek, chyba może na to wpłynąć zażywanie sterydów. A reanimować to raczej normalnie, można podać aspiryne jeśli chory jest w stanie ją połknąć i trzba kazać mu kaszleć. Bynajmiej tak mnie na po uczyli.
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group