Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zatrucie wodą źródlaną

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trefl



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 19, 2010 6:59 pm    Temat postu: Zatrucie wodą źródlaną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po wypiciu niewielkiej ilości wody źródlanej z gwinta mam dolegliwości układu moczowego i/lub pokarmowego. Czuję, że coś dzieje się w nerkach - czyżby za dużo soli mineralnych lub bakterii? Woda tej firmy ma najwięcej wapnia i wodorowęglanów, a innych składników znacznie mniej. Czytałem, że nadmiar wapnia odkłada się w nerkach i może powodować miażdżycę, dlatego obawiam się, czy to nie jest główna przyczyna. Butelka nie była wcześniej otwierana, ale nie trzymałem jej w lodówce. Dzisiaj wypiłem więcej. Dolegliwości podobne. Czasami lekko się odbija (może to być też wina niższej temperatury). W wodzie widać gołym okiem zanieczyszczenia różnego rodzaju.

Wcześniej piłem wodę tego samego producenta, ale z dużych butelek i nie z gwinta. Cool Też zauważałem nieczystości, ale po wypiciu szklanki lub dwóch nie miałem żadnych dolegliwości. Może tylko trochę mniej smakowała i była chłodniejsza (to było w upalne dni - paradoks) Wink

Czym się odtruć? Potrzebuję dobrych rad.

Czy mam jakiś problem zdrowotny, czy to tylko zatrucie bakteriami lub solami mineralnymi i nieczystościami? Dlaczego akurat czuję nerki, a w żołądku nic strasznego się nie dzieje? Czasami tylko lekko odbija się po wypiciu i nawet teraz.

Jaki test wykonać, aby w miarę szybko sprawdzić, czy tam są bakterie lub inne nieczystości? W elektrolizę i podobne reakcje raczej nie będę się bawił, chyba że znacie domowe sposoby.

Czy to (usuwam) odmiedniczkowe zapalenie nerek. Nie mam wszystkich objawów. Może to nic strasznego. Tylko jak sprawdzić, czy w wodzie są bakterie coli? Tylko laboratorium? Jestem pewny, że objawy przejdą jutro. Pić duże ilości przegotowanej wody, czy dać układowi odpocząć? Chyba lepiej pić, by wypłukać świństwa.

stronę w w w usunęłam.
proszę się stosować do regulaminu forum.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Wrz 19, 2010 9:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trefl
nieczystości w butelkowanej wodzie źródlanej poddawanej atestom? choć w sumie wszystko jest możliwe.

po pierwsze to - odstaw tą wodę, zacznij pić wodę nisko zmineralizowaną.
po drugie- te "nieczystości" to zapewne osad ze składników mineralnych a więc coś normalnego
po trzecie- jeśli chcesz wiedzieć czy wszystko ok z Twoimi nerkami i przewodami moczowymi zrób badanie ogólne moczu- wtedy dowiesz się czy masz jakieś bakterie, czy za dużo np szczawianów wapnia.
po czwarte- Twoje dolegliwości niekoniecznie związane są z tą konkretną wodą. być może przewiało Cię stąd ból nerek.
po piąte- wodę możesz zbadać w laboratorium, chyba w sanepidzie. jeśli są jakieś domowe testy sprawdzania zawartości składników w wodzie to ja ich nie znam więc w tym Ci nie pomogę.
nie powstrzymuj się od picia. im więcej wypijesz tym szybciej nerki pozbędą się tego co im nie odpowiada. dla pewności jednak zacznij pić inną wodę. może zamiast źródlanej mineralną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group