Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zatrucie pokarmowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 1:45 pm    Temat postu: Zatrucie pokarmowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam dzisiaj od rana mam chyba zatrucie pokarmowe Sad wskazują na to moje objawy: wymioty, biegunka,ogólne osłabienie. Mam do Was pytanie, jak mogę leczyć to zatrucie? Co należy jeść i pić? Bo przecież można się odwodnić, po herbacie rumiankowej bierze mnie na wymioty ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 7:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

metis
Przede wszystkim należało by się udać do lekarza.Objawy mogą wskazywać też na grypę jelitową.Należy zastosować węgiel leczniczy ((Carbo medicinalis)W tabletkach(nie kapsułki)zastosować 4 x dn po 6 tabletek(rozpuścić w wodzie tak aby było,to o konsystencji śmietany)Dodatkowo Enterol (1-2 kaps. lub saszetki dziennie) oraz Kalipoz(3 x po 1)Dużo pić(woda mineralna,nie fazowana,słabiutkie herbatki bez cukru)sucharki,ryż z jabłkami i gotowaną marchewką,
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi pomagają najbardziej sucharki i kisiel na takie dolegliwości. można też uzupełniać elektrolity orsalitem i herbata miętowa
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 11:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję, dzisiaj już jest trochę lepiej.
Piję wodę, uzupełniam elektrolity jakimiś saszetkami, co się rozpuszcza w wodzie Wink mam nadzieję, że obędzie się bez wizyty u lekarza .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

metis
na pewno odpadają potrawy ciężkostrawne, wzdymające.
suchary są jak najbardziej ok Smile
ja niestety tak mam że wymiotuje nawet wodą ;/ ale powoli mija Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po takiej przypadłości dobrze jest zażywać przez jakiś czas probiotyk np. multilac żeby flora bakteryjna jelita doszła do siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netinka



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 30, 2010 2:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem że Multilac jest świetny przy antybiotyku może i tu pomorze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group