Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zator tętnicy płucnej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darekk



Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 9:33 pm    Temat postu: zator tętnicy płucnej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo proszę niech ktoś mi napisze jakie są objawy zatoru tętnicy płucnej. pół roku choruję na coś z sercem co lekarze oceniają jako nerwicę. psychiatra zaprezecza i tak wkółko. niewiem co mi jest.od kilku godzin wystąpiły u mnie silne duszności, tachykardia, bóle w klatce piersiowej, odrętwienie i oziębienie kończyn.. co to może byc i czy mozliwe ze zator plucnej tetnicy?>?? i jeszcze jedno czy taki zator w plucach moze powstac sam z siebie czy musi byc najpierw w innym miejscu i do pluc dowędrowac??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 10:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Zatorowość płucna najczęściej występuje u osób :

- po zabiegach operacyjnych,
- po złamaniach nóg, miednicy
- leżących z powodu ciężkich chorób,
- po przebytym zapaleniu i zakrzepicy żył głębokich nogi
- u kobiet ciężarnych i po porodzie,
- u kobiet przyjmujących doustne środki antykoncepcyjne i hormonalną terapię zastępczą
- u otyłych kobiet z masywnymi żylakami
- z chorobą nowotworową."

" Najczęstszymi objawami zatoru tętnicy płucnej są:

- nagle pojawiająca się silna duszność (subiektywne uczucie braku tchu) zarówno podczas wysiłku fizycznego, jak i spoczynkowa,

- ból w klatce piersiowej, który może promieniować pod przeponę

- przyśpieszony oddech,

- przyśpieszona czynność serca (tachykardia)

- niepokój

- kaszel,

- krwioplucie,

- sinica, zwłaszcza na twarzy

- spadek ciśnienia

- utrata przytomności, omdlenie

- gorączka "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darekk



Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 10:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki bardzo za odpowiedz... jednak tyle przeczytałem na necie sam.. może ktoś jeszcze mi odpowie?? byłlbym wdzięczny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group