Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zaświadczenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Qbolezo



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 5:37 pm    Temat postu: Zaświadczenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie odnośnie zwolnienia z nauki drugiego języka obcego.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
z dnia 31 marca 2009 r.
1) w § 10 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

„1. Dyrektor szkoły, na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) oraz na podstawie opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej, albo niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym niepublicznej poradni specjalistycznej, spełniającej warunki, o których mowa w art. 71b ust. 3b ustawy, zwalnia ucznia z wadą słuchu, z głęboką dysleksją rozwojową, ze sprzężonymi niepełnosprawnościami lub z autyzmem z nauki drugiego języka obcego. Zwolnienie może dotyczyć części lub całego okresu kształcenia w danym typie szkoły.”;

O jakie zaświadczenie chodzi dokładnie? Mam uraz lewego ucha, niedosłyszę w bardzo dużym stopniu, wczoraj poszedłem do laryngologa zeby wpisał mi zaświadczenie lekarskie, zaniosłem wraz z podaniem do szkoły lecz Pani dyrektor powiedziała ze nie o takie zaświadczenie chodzi, i powiedziała mi ze musze mieć jakieś orzeczenie.

Jedyne orzeczenie jakie przychodzi mi na mysl to orzeczenie o niepełnosprawności, lecz termin wydania jest bardzo długi. Wizyte mam na kwiecień. Dodam że jestem w klasie maturalnej i w kwietniu bede miał praktycznie koniec roku wiec kicha. Co radzicie? Może ktoś juz cos podobnego wypisywał i Pani dyrektor sie nie zna. Prosze o pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 3:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to raczej chodzi o zaświadczenie o niepełnosprawności.
swoją drogą- za późno się do tego zabrałeś.
poza tym- to jest zwolnienie z nauki języka- nie z egzaminu.
skoro przez całe liceum uczyłeś się języka i nie miałeś żadnych zastrzeżeń to myślę, że i z egzaminu Cię nie zwolnią..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group