Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zapytanie o rdzeń kręgowy po wypadku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marecki27-1979



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: szczecin
PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 1:17 pm    Temat postu: zapytanie o rdzeń kręgowy po wypadku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Chciałem zapytać jak długo powinienem leżeć w szpitalu po wypadku. Leżałem 12 dni,wypisałem się na własną prośbę z powodów osobistych.Miałem wypadek po którym stwierdzono po wykonaniu rezonansu ,cytuję "badanie tomografii rezonansu magnetycznego kręgoslupa L-S wykonane na odcinku Th11-S1,w sekwencji TSE,w obrazachT1 i T2-zaleznych wykazuje wypukliny pierścienii włóknistych krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1 o szerokości do 4 mm,modelujące przednią powierzchnię worka oponowego-na poziomie L5/S1 nie można wykluczyć nieznacznego uścisku korzeni nerwów rdzeniowych" . Dodam że wciąż czuję ból,lewego biodra,przechodzący do kolana i dalej do kostki,to samo z barkiem.
Czy dobrze zrobilem wypisując się ze szpitala wcześniej? Jak długo powinienem tam być? Czy dalszy pobyt miałby sens? Czy powinienem mieć rehabilitację jak tak to jakie ćwiczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 8:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marecki27-1979 napisał:
Czy dobrze zrobilem wypisując się ze szpitala wcześniej?

nie. moim zdaniem źle zrobiłeś.
polskie szpitale słyną z tego, że wypisują pacjentów najszybciej jak to jest możliwe.
jeśli więc nie chcieli Cię wypisać to znaczy, że jeszcze nie czas na wypis.
poza tym, ale mogę się mylić, wypisanie się na własne żądanie może być przeszkodą w uzyskaniu odszkodowania za wypadek/ czy tzw. szpitalnego (czyli wtedy kiedy pacjent ma płacone za każdy dzień w szpitalu)
no chyba, że nie masz zamiaru składać takiego wniosku.
zaznaczam jednak, że mogę się mylić więc radzę zasięgnąć jeszcze rady u kogoś bardziej zaznajomionego z przepisami.
co do ćwiczeń- radzę udać się do dobrego specjalisty. wszelkie wykonywanie ćwiczeń bez zalecenia lekarza może w tym przypadku okazać się ogromnym błędem i kosztować Cię bardzo wiele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group