Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapomniana tabletka i pęknięta prezerwatywa... help

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
junona



Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 9:00 pm    Temat postu: Zapomniana tabletka i pęknięta prezerwatywa... help Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwykle biorę Rigevidon regularnie o 19 wieczorem. Wczoraj zapomniałam. Nieświadoma tego kochałam się z chłopakiem, dodatkowo zabezpieczając się prezerwatywą, która pękła. Wystraszona przypomniałam sobie o niezażytej tabletce i ją przyjęłam. Było to 12-13 godzin za późno. Dodam że jest to pierwszy tydzień tabletek, to znaczy ósmy dzień cyklu, a szósta tabletka z opakowania.

Co się dzieje w organiźmie kobiety, gdy zapomni tabletki. Mają one za zadanie hamować jajeczkowanie, czyli zapobiegać uwonieniu się jajeczka z jajnika. Czyli ono tam dojrzałe, zwarte i gotowe siedzi sobie i uwalnia się gdy nie dostanie tabletki? Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić? Będę bardzo dźwięczna. Świat mi się nie zawali jak będę w ciąży, bo jestem w wieku, w którym to nie wstyd, ale jednak jest mi to nie na rękę. A poza tym, gdybym była w ciąży, lepiej by było, żebym nie kończyła tego opakowania. Dziś bolał mnie lewy jajnik, czyżby owulacja?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
...:::Karolopa:::...
Gość









PostWysłany: Nie Lip 16, 2006 11:45 am    Temat postu: Spokojnie! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabletki, które bierzesz (czyli antykoncepcja hormonalna) blokują owulację (czyli wydostawanie się komórki jajowej z jajnika) oraz sprawiają, że śluż szyjkowy staje się nieprzepuszczalny dla plemników. Zazwyczaj łyka się je 21 dni pod rząd, następnie jest 7dni przerwy, potem 21 się bierze i tak w kółko. No i żeby były skuteczne w 100% trzeba je zażywać regularnie. Jeśli zapomniałaś zażyć tabletki to jeszcze nie koniec świata! Wziełaś ją 12-13 godzin później. Twoje szanse na zajście w ciążę nadal są niewielkie (prawdopodobnie tabletki zaczeły już działać, śluz stał się nieprzepuszczalny). Jeżeli jednak boisz się, że możesz zajść wciażę kup tabletki po stosunku i natychmiast zażyj. One nie tylko chronią przed nie planowaną ciążą, ale i zapobiegają aborcji mogącej mieć niekiedy niekorzystne skutki zdrowotne, psychiczne i moralne.
stosuje się w tzw. sytuacjach awaryjnych, czyli wtedy, gdy przed współżyciem partnerzy nie użyli żadnego z nich, a mimo to doszło do stosunku i zachodzi obawa niepożądanej ciąży. Należy jednak podkreślić, że przed ich zastosowaniem należy koniecznie skonsultować się z lekarzem, tym bardziej że można je kupić tylko na receptę. Takim środkiem jest Preven, sprzedawany w formie zestawu, w skład którego wchodzi broszura spełniająca rolę szczegółowej informacji dla pacjentki, test ciążowy, a także cztery jasnoniebieskie tabletki antykoncepcyjne. Pigułki te zawierają dwa hormony: progestin oraz estrogen. Działanie Prevenu polega na tym, że zapobiega owulacji lub ją opóźnia. Prawdopodobnie utrudnia również zapłodnienie komórki jajowej (jeżeli jest ona już uwolniona z jajnika) albo może powodować zmiany w śluzówce macicy, które uniemożliwiają zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki. Producenci podkreślają, że Preven nie wywołuje poronienia.
Powinnaś jak najszybciej wziąć pierwsze 2 niebieskie tabletki. Następną dawkę 2 kolejnych należy łyknąć 12 godzin później. Lekarze radzą również wykonanie testu ciążowego po upływie 2 tygodni (jeżeli pacjentka nie będzie miała w tym czasie okresu). Skutki niepożądane są niewielkie: niekiedy nudności, czasem wymioty, które mogą trwać kilka godzin przez jeden lub dwa dni. Tabletki te nie przeciwdziałają infekcji HIV ani innym chorobom przenoszonym drogą płciową. Skutkiem ubocznym stosowania progestagenów w tabletkach po stosunku są również krwawienia międzymiesiączkowe lub wcześniejsze wywołanie miesiączki. A jeżeli chodzi o ból w lewym jajniku, to nie jest on napewno spowodowany owulacją. Ona pzrebiega bezboleśnie. to musi mieć jakieś inne podłoże. No kończę, mam nadzieję, ze nie jesteś w ciąży i , że następnym razem nie zapomnisz o tabletce. Pozdrawiam:*
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group