Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapis okulisty

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 10:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj, czy jesteś pewna,że wynik A to ciśnienie wewnątrzgałkowe a nie wartość cylindra? Ta wartość rzeczywiście może być różna i nie robi to żadnej różnicy, nie jest groźne, poza tym uznaje się,że astygmatyzm rzędu 0,25 jest wartością fizjologiczną i nie trzeba go korygować. Czasem właśnie te drobne "wady" które wychodzą w badaniu czyli 0,25 są spowodowane zwykłym zmęczeniem.
Jednak jeśli nie widzisz wyraźnie, idź jeszcze raz sprawdzić wzrok i powiedz o swoich odczuciach. Nie teoria w takiej sytuacji się liczy a komfort widzenia. U Ciebie nie wyszło w wyniku 0,5. Wartość dioptrii i cylindra nie można dodawać, one nie sumują się, bo to dwie różne wady, choć sposób ich korekcji polega albo na zapisaniu szkieł z mocą sferyczną i cylindryczną, lub skorygowanie astygmatyzmu poprzez zastosowanie trochę mocniejszych szkieł z samą sferą.
Na wydruku są trzy literki S - oznacza sferę ( ilość dioptrii) C - to cylinder ( w przypadku astygmatyzmu) oraz A - oś cylindra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SkyBlue



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 12:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Dziękuję za odpowiedź.
Nie znam się na wynikach badań. Po prostu martwi mnie fakt, że bardzo szybko pogarsza mi się wzrok. Rok temu widziałam wszystko bardzo wyraźnie. W przeciągu kilku miesięcy przestałam dobrze widzieć, w szczególności na lewe oko. Kiedy pierwszy raz byłam z tym problemem u okulisty nie zapisał żadnych okularów, bo stwierdził że nie ma takiej potrzeby. A wzrok się pogarszał. Po drugiej wizycie - kilka miesięcy później - lekarz zapisał mi okulary -0,5 na lewe i zerówka na prawe oko. Sęk w tym, że po 2 tygodniach widzę lepiej patrząc prawym okiem przez lewe szkło niż lewym okiem przez lewe. (moje lewe oko widzi tak, jakby ktoś przejechał palcem po świeżo wydrukowanym napisie i napis by się poziomo trochę rozmazał).
Lekarka, pod której jestem opieką(genetyk), kilka lat temu ostrzegała mnie przed problemami ze wzrokiem...
Pytanie: Jeśli jest to objaw EDS to czy mój wzrok może się jeszcze szybko pogorszyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Horikoshi63



Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 9:51 am    Temat postu: Re: Zapis okulisty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nastja napisał:
Witam, postanowiłam napisac tutaj, ponieważ niepokoi mnie pewna sprawa.. Mam nadzieję, że ktoś kto się zna, bądź był w podobnej sytuacji rozwieje moje wątpliwości..

We wrześniu zeszłego roku byłam u okulistki na badaniu wzroku (pierwsza wizyta po 3 latach) okazało się, że wzrok mocno mi się pogorszył, ale pani nie chciała automatycznie dawac mi tak mocnych szkieł, więc powiedziała, abym za pół roku do roku czasu dopiero je zmieniła.. Napisała tak:

OP -0,75 -0,5 180
OL -1,25 -1,75 (nie potrafię rozczytac, ale chyba też chodzi o 180)

Natomiast jeszcze przed upływem tego czasu poszłam do innego okulisty, dokładnie w zeszły piątek i na recepcie mam zapisane tak:

do dali OP sfera -1,5 cylinder +0,5 oś 100
OL sfera -3,0 cylinder +2,0 oś 110

Myślę, aby udac się jeszcze do trzeciego okulisty,żeby jeszcze on spojrzał na to wszystko, ale wizytę mam dopiero na 2go września. Mimo tego, że nie rozumiem tych obu zapisów jednak się martwię, bo widzę różnicę, fakt czuję, że te okulary co mam są słabsze, ale też nie wiem jak to będzie, gdy założę mocniejsze? Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyc jak mam to rozumiec?


Znajomy miał podobną sytuację co Ty i zmieniłem okulistę. Myślę, że to byłoby najlepsze rozwiązanie także w Twojej sytuacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group