Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zaparcia, coś w odbycie

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciao1



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 4:26 pm    Temat postu: zaparcia, coś w odbycie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ! TO KRĘPUJĄCE, prosze o pomoc Sad !Boję sie iśc do lekarza, ale mam problemy z wyproznianiem ,zamiast "normalnej kupy" ,robie takie małe "bobki" co jest dla mnie sporym problemem ,musze sie troche namęczyc przy tym i caly czas czuje,że nie do konca jestem wyprozniona. Pomoc palcem też srednio... W dodatku poranny bol brzucha i jakby skrecanie w jelicie. Chciałam sprawdzic co mi jest zaczelam czytac o hemoroidach itd.. ale nic adekwatnego nie znalazlam ,a gdy postanowiłam obejrzec okolice odbytu by upewnic sie czy to nie hemoroidy to zauwazylam cos jakby mi urosło wewnatrz, jakby ciało ..nie wiem co to gdy"pre" wychodzi coraz wieksze wyglada jakby mi coś urosło w odycie i jest pofałdowane ;(( i mysle ,że to jest powód tego ,że nie moge sie wyproznic... Pomózcie, jestem przerazona ! Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciao1
ile dziennie pijesz?
czasem problemy z wypróżnianiem nasilają się w momencie gdy za mało pijemy.
możesz też spróbować zażywać błonnik. czy to w tabletkach czy w pokarmach.
warto zmienić dietę na bardziej bogatą w błonnik. dołącz więcej warzyw i owoców.
to coś co opisujesz "wygląda" trochę jak hemoroid ale bez badania per rectum trudno stwierdzić. rozumiem, że temat jest bardzo delikatny i się wstydzisz ale mimo wszystko myślę, że powinnaś odwiedzić lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ciao1



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 8:45 pm    Temat postu: dziekuję za odpowiedz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Owszem w chwili obecnej pije mało plynow i diete zmieniłam, gdyz byłam na diecie dukana przez miesiac ale to bylo w okolicach sierpnia ,wtedy zaczął się problem z wyproznianiem a piłam bardzoduzo płynów więc wrocilam do normalnego zywienia. jajka, mieso,ziemniaki,chleb itd..,ale problem jest i czuję,że nic sie nie zmienia nic lepiej ani gorzej. ROzmyslam nad pojsciem do lekarza,ale nadal cos mnie wstrzymuje ..Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zacznij pić minimum 1,5-2 litry wody dziennie.
i może dodatkowo wypróbuj tabletki z błonnikiem lub proszek colon C ( w sumie na to samo wychodzi bo tam też jest błonnik).
jeśli do kilku tygodni nie będzie poprawy to warto przejść się do lekarza.

a tak w ogóle- ile masz lat?
jaki tryb życia prowadzisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
peperonia321



Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 11:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja codziennie rano jem kefir z otrebami albo platki owsiane z tartym jablkiem, polecam takze bo sama stosuje[color=red] [reklama][/color], probiotyk kotry fajnie wspomaga prace ukladu pokarmowego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ciao1



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 5:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 20 lat i prowadze szybki tryb zycia, jem wychodze wracam chwytam co pod ręka wychodze wracam pozno i czasem nie mam ochoty jesc albo jem byle co zazwyczaj chleb z serem itp.. Na picie wody też brak czasu choc od paru dni staram sie przy kazdej okazji po nia siegac.
Bardzo dziekuje za odpowiedzi i mam nadzieje ,że to wynik tylko zlej diety i bede musiala ją zmienic. I zobaczymy jakie beda tego efekty Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tullac



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Września
PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 3:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zmiany w diecie powinna pomóc, ale na twoim miejscu udałbym się do lekarza. Nie ma się czego wstydzić, naprawdę - w końcu to lekarz, niejedno już widział Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Joanna Chudzicka



Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 15, 2012 6:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Przede wszystkim zachęcam do wizyty u lekarza. Zaparcia i problemy z wypróżnianiem mogą mieć poważne przyczyny zdrowotne i nie należy ich bagatelizować. W pierwszej kolejności zgłoś się do lekarza rodzinnego, który w razie konieczności odeśle do specjalisty. Wizyta u lekarza nie jest niczym strasznym, nie należy się jej również krępować - to dolegliwość jak każda. Dopiero, kiedy dowiesz się, co jest przyczyną problemu, wprowadź odpowiednie zmiany w diecie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MarcinX46



Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 10:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z doświadczenia wiem, że na takie problemy bardzo pomaga zwiększenie ilości błonnika w diecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ariadna74
Spamer


Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 17, 2015 12:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, na niektórych to działa. Z czegoś to sie bierz, ja myślę, ze to wina tego, ze nie przyjmujemy wystarczającej ilości płynów. Od zawsze miałam ten problem, jakoś go pokonałam, dorosły ma z tym lepiej bo wystarczy , że zacznie odpowiednio się odżywiać+ruch. Gorzej z dziećmi, moja sąsiadka daje dziecku [reklama] , powiedziała, że tylko to na nie działa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group