Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zapalenie trzustki. Jakie szanse ma starszy człowiek?????

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agusia74@buziaczek.pl
Gość









PostWysłany: Pią Gru 30, 2005 7:42 pm    Temat postu: zapalenie trzustki. Jakie szanse ma starszy człowiek????? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Mój problem dotyczy mojej babci. Choruje ona na ostre zapalenie trzustki. Miała już przeprowadzony zabieg operacyjny, ale jest w cieżkim stanie, usunieto z jamy brzusznej około 2 litry ropy, która nadal sie zbiera. Martwie sie ze dojdzie do martwicy trzustki. Nie wiem jakie sa szanse ze ona przeżyje bo ma już 77 lat. Czy jest to choroba zazwyczaj śmiertelna i czy jej stan życia jest zagrożony?? Co sie stanie jak dojdzie do martwicy trzustki?? co moze zrobić lekarz żeby ja uratować??
Bardzo prosze o szybką odpowiedź
i o dokładniejsze opisanie stadiów tej choroby
Powrót do góry
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 7:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mój ojciec miał 63lata, umarł, nie wybudził sie po operacji, własnie na zapalenie tzrustki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 12:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, że w przypadku ostrego zapalenia trzustki powinno się podawać leki mniejszające wydzielanie soku trzustkowego i uśmierzające ból.

Ta choroba polega na wydzielaniu przez samą trzustkę enzymów ją niszczących. Zagraża życiu, ale śmiertelność sięga kilku procent.
Przy ostrym zapaleniu trzustki samoistne wyleczenie następuje w 85 - 90% przypadków, śmiertelność 3 - 5%, w ciężkich przypadkach 10%-40%.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 9:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale moj ojciec przed operacja był zdrowy, mieli mu tylko usunac kamienie z woreczka zółciowego....był 10 dni w spiączce, lekarze dziwili sie ze AZ tyle przezył...ale miał bardzo silne serce.jak dzwon,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group