Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ZAPALENIE SROMU CO ROBIĆ, PORADY, PROSZĘ!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dagus88



Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 1:10 pm    Temat postu: ZAPALENIE SROMU CO ROBIĆ, PORADY, PROSZĘ!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OStatnio miałam zabieg wymrażania nadżerki i nie mam ochoty, a nawet czasu na kolejne badania ginekologiczne.
Występuje u mnie dziwna wydzielina,nadmierna, swąd i pieczenie. Jak znalazłam są to typowe objawy zapalenia sromu i bada się okładami z rumianków??
Czy ktoś zna jakieś konkretne sposoby, które pomogą mi się szybko z tego wyleczyć??
Maści jakieś, może tabletki cokolwiek.
Niedługo wyjeżdzam na ferię i będę czuć się bardzo niekomfortowo z tym!!
Objawy te pojawiły się u mnie wlaśnie po zabiegu.
Proszę o pomoc!!!!!!!!
TO NA PRAWDĘ PILNE!!


----edit by Pituszka
Temat został przeniesiony do odpowiedniego działu - Dolegliwości intymne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 7:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz sobie zakupić jakies kremy, zasypki bakteriobójcze (np.Clotrimazolum).
Powinno to pomóc. Ale koniecznie zgłoś się do swojego ginekologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 3:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wyleczysz tego bez pójscia do lekarza. możesz tylko odrobine zaleczyć, ale potem najprawdopodobniej sie odnowi albo przejdzie w postać utajoną i może byc jeszcze gorzej. doraźnie wykup maść clotrimazolum na złagodzenie swędzenia, saszetki tantum rosa do podmywania i lacibios femina do odbudowywania flory bakteryjnej i utrzymania pH na własciwym poziomie. to powinno pomóc, ale nie rezygnuj z wizyty u lekarza, bo zdrowie jest najważniejsze. jeżeli to zwykłe zapalenie to po prostu powinnaś dostac globulki dopochwowe, osłonowo warto brać pałeczki kwasu mlekowego i po sprawie. natomiast jeśli to infekcja grzybicza albo bakteryjna, to polecam zrobienie posiewu z pochwy lub z szyjki i dopiero znając wyniki rozpocząć leczenie. razem zresztą z partnerem.

a ta wydzielina jest zółtawa, szarawa, serkowata?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bessy



Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 12:14 am    Temat postu: Zapalenie sromu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spróbuj podmywać się roztworem nadmanganianu potasu ( kupisz w aptece tabletki). Pół tabletki wrzuć do miski z ciepłą wodą ( roztwór powinien być malinowy) i podmywaj się przez kilka minut. Jeśli po paru dniach nie będzie poprawy, musisz iść do lekarza!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 11:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Smaruj Clotrimazolem - mascia i przemywaj Azulan lub Azulocalenem. Wlewasz troszke wody i tego płynu, nabierasz na watkę i smarujesz. Usuwa świąd i zapalenie.
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 10:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesto miewam takie zapalenie... szczegolnie po tym jak skonczy mi sie zapalenie pecherza, piecze niemilosciernie - jest to czesta dolegliwosc u kobiet a moze byc spowodowane roznymi rzeczami Smile troche tych tematow juz tu bylo, tam wszystko pisze co, jak i dlaczego wiec poczytaj sobie:)
ja chodzilam z kazdym zapaleniem do ginekologa..zawzse przepisywal mi globulki z clotrimazolum Smile ale powiedzial ze moge sama dac sobie z tym rade nie musze za kazdym razem przychodzic:) mi pomaga masc z clotrimazolum ( wiele dziewczyn juz pisalo tutaj o tej masci ) i plyn z Tantum rosa do podmywania:)
takze w temacie Globulki dopochwowe... w dziale dolegliwosci intymne sporo napisalam na ten temat i o innych globulkach bez recepty ktore pomagaja w tej dolegliwosci:) przeczytaj sobie:)pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group