Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapalenie otrzewnej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciek_21



Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 4:28 pm    Temat postu: Zapalenie otrzewnej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam własnie dowiedzialem sie ze 2 letni synek mojego kolegi ma zapalenie otzrewnej wykryto to 2 dni po operacji na wyrostek. Napiszcie mi czy to bardzo poważne i wogóle jaie mogą byc komplikacje. z gory dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka00
Gość









PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapalenie otrrzewnej czesto jest nastepstwem perforacji wyrostka. Po operacji jego przyczyna moze byc stan zapalny po operacji, powiklania po operacji. Leczenie to odbarczenie otrzewnej, wyprowadzenie plynow na zewnatrz, za pomoca drenu lub saczka. Oczywiscie konieczny antybiotyk.
Powrót do góry
daga_00



Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 1:38 pm    Temat postu: zapalenie odszewnej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, mam ogromną naglacą prośbę.. dowiedziałam się własnie że moja mama ma zapalenie odszewnej. Bardzo proszę o wszytkie mozlwie informacje dotyczące tej choroby. Jakie jest ryzyko operacji, czym to jest spowodowane, jakie są objawy jak to sie leczy itp. Nic nie wiem na ten temat! Bardzo proszę o wszelkie informacje.


----edit by emilka----
temat został przeniesiony do podobnego tematu "Zapalenie otrzewnej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 2:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

objawy:
- ból zlokalizowany albo w określonej części jamy brzusznej, albo obejmujący ją w całości
- gorączka (zwykle wysoka) i dreszcze
- osłabienie, zawroty głowy
- przyspieszona akcja serca
- obniżone ciśnienie tętnicze, blada, chłodna, czasem nienaturalnie spocona skóra (w przypadkach zaawansowanych)

przyczyny:
Choroba jest wynikiem nasilonego stanu zapalnego otrzewnej, która w warunkach prawidłowych jest całkowicie jałowa. Zapalenie rozwija się, gdy do wnętrza jamy brzusznej dostaje się obca dla organizmu treść, którą mogą być bakterie, ale także substancje znajdujące się normalnie w przewodzie pokarmowym, takie jak: sok żołądkowy, żółć, częściowo strawiony pokarm, krew, kał.

leczenie:
prowadzone jest zawsze w szpitalu, zaś jego charakter i czas trwania zależą od przyczyny i nasilenia choroby. Zwykle niezbędne jest kilkudniowe pozostanie w łóżku, zwłaszcza jeżeli planowany jest zabieg chirurgiczny. Ważnym elementem leczenia jest ścisła dieta w ostrym okresie choroby, kiedy to pacjenci otrzymują leki i płyny w postaci dożylnej. W miarę ustępowania choroby lub po ewentualnym zabiegu operacyjnym następuje stopniowy powrót do żywienia doustnego i normalnej diety. Po wyleczeniu ostrego zapalenia otrzewnej zwykle nie ma żadnych ograniczeń dotyczących diety, aktywności ruchowej lub pracy zawodowej.

stosuje się jeszcze leki przeciwbólowe i antybiotyki.

ogólnie choroba jest bardzo groźna, więc nie powinno sie zwlekać z pójściem do lekarza lub nawet od razu z pojechaniem do szpitala.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group