Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapalenie migdałów trąbkowych- WYNIKI WYMAZU

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matt111



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 12:58 pm    Temat postu: Zapalenie migdałów trąbkowych- WYNIKI WYMAZU Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

15.09.2014 miałem usunięte migdały, jakieś 4 tygodnie po zabiegu zaczęło mnie drapać w gardle ale myślałem że to jeszcze niedogodności po zabiegu.
21.11.14 poszedłem na wizytę do laryngologa który stwierdził że mam bardzo przerośnięte migdały trąbkowe w dodatku jest zapalenie, dostałem augumentin 875 mg+125 mg na 7 dni.
Laryngolog powiedział że nie widział jeszcze takich migdałów.
czego mogę się spodziewać jeżeli to zapalenie mi nie przejdzie po 7 dniach?

Pozdrawiam,


Ostatnio zmieniony przez matt111 dnia Pią Gru 12, 2014 5:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wiggor



Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Gru 03, 2014 3:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po usunięciu migdała rzadko pojawiają się komplikacje. Jeżeli nie minie obrzęk i ból należy zgłosić się ponownie do lekarza i wtedy zostanie podjęta decyzja czy wszystko się dobrze goi czy potrzebne są środki przeciwzaplane itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matt111



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 11:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

byłem u laryngologa 02.12. zapalenie minęło, migdały trąbkowe są mniejsze ale uczucie bólu(drapanie w gardle) nie minęło.09.12 robiony będzie wymaz z gardła i zobaczymy czy nie ma żadnych bakterii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matt111



Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 5:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odebrałem wyniki wymazu:
Haemophilus species
liczność kolonii ++

Streptococcus viridans
Liczność kolonii ++

Neisseria species
Liczność kolonii ++

Proszę o informację co wyszło z tego badania, wizytę u Laryngologa mam dopiero 16.12.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wiggor



Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 9:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udało się pokonać zapalenie migdałków? Z doświadczenia wiem, że zdarza się, że dochodzi do powikłań po usunięciu migdałków. Zauważyłam, że im w starszym wieku dochodzi do infekcji, tym bardziej poważne skutki mogą się pojawić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group