Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zapalenie macicy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 12:25 am    Temat postu: zapalenie macicy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dowiedziałam się, że cierpię na zapalenie macicy. Obecnie leczę się min antybiotykowo pod opieka lekarza. Czy możliwe jest abym była chora już od wielu miesięcy i nie miała zadnych objawów? Czy możliwe jest stwierdzenie tej choroby wyłącznie przez badanie ginekologiczne? I czy to groźne, nowotworowe?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdcznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapalenie macicy jest najczęstszą chorobą narządów płciowych kobiety. Źródłem zakażenia jest pochwa, skąd bogata flora bakteryjna lub wirusowa atakuje szyjkę macicy. Zapalenie nie daje objawów bólowych, świądu lub pieczenia, jedynym sygnałem tego stanu są upławy. Zapalenie można rozpoznać, oglądając szyjkę we wzierniku - jeżeli doszło do infekcji, jest ona zaczerwieniona, niekiedy lekko przerośnięta. Diagnostykę dopełniają rozmazy i posiewy pobrane z szyjki macicy.

Leczenie polega na miejscowym podawaniu gałek, tabletek lub żeli. Sporadycznie stosuje się antybiotyki lub sulfonamidy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Małgosia



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo jestem wdzieczna za odpowiedz. Czy to ze to czeste schorzenie powinno byc dla mnie jakims pocieszeniem?Mam na mysli moje obawy przed powiklaniami, zmianami nowotworowymi.
dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Doktor_Aloes
Spamer


Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 10:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Małgosiu zapytaj się lekarza czy nie lepiej zastąpić antybiotyki Aloesem. Radze zainteresować się produktami z aloesu. [zakaz linkowania na forum]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Małgosia



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziekuje za podpowiedz. Co prawda juz skonczylam terapie antybiotykowa, ale zapytam moja lekarke. Slyszalam , ze aloes leczy dobrze blizny. czy to prawda?
Szczesliwego Nowego Roku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tusia22
Gość









PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 10:27 pm    Temat postu: zapalenie macicy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc u mnie dzis gin. wykryl podobne dolegliwosci - ja nie ma problemow z uplawami - 7 miesiecy temu mialam cc - zostalam zarazona po cieciu gronkowcem zlocistym ... czy aloes takze pomoze na gronkowca ???

dzis mialm pobrana cytologie - jutro beda wyniki ....


Malgosiu czy mialas jeszcze ja,kies dolegliwosci oprocz obfitych uplawow ???
ja mam bole brzucha i krzyza - mam tez wrazenie jak by mi ktos lamala kosc spojenie lonowego ....


pozdrawiam
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 2:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym jednak radził zapytać lekarza, a nie liczyć tylko na sam aloes. No na forum mogą sie wypowiadać różni ludzie Wink Jak dla mnie nie jest to za dobry sposób odrzucać wiedze medyczną i ufać reklamie. Bo ten post jest reklamą a nie odpowiedzą (doktora aloesa Wink )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Małgosia



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 10:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej,
moje jedyne objawy to wlasnie krwiste uplawy i bol przy stosunku. Bole brzucha mialam podczas kuracji antybiotykowej.
Byc moze ja tez mialam zapalenie macicy od momentu porodu, ale nteraz juz tego nie sprawdzimy. Aha, porod mialam 2 lata temu!!!!!!!!!!
Dziwna jest ta choroba i mam wrazenie, ze dosc bagatelizowana przez ginekologow.
Bedzie dobrze powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Małgosia



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakubie,
zgadzam sie z Toba. Chcialam byc mila dla dr aloesa, ale wszyscy wiemy ze to nie fair wciskac jak leci swoj rzekomo lek. Nie po to jest to forum. Oczywiscie pewnie aloes ma super wlasciwosci, ale ta forma reklamy nie jest zbyt subtelna i przekonywujaca.
pozdrawiam, wszystkiego dobr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group