Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapalenie jajowodu (Unidox, czopki) + tabletki anty...

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 2:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mario999
tabletki antykoncepcyjne zaczyna się brać w pierwszy dzień cyklu- to jest pierwszy dzień miesiączki.
tabletki hamują owulację więc nie ma już znaczenia kiedy są dni płodne a kiedy niepłodne.
osobne działanie tabletek to m.in wyregulowanie cyklu, skąpsze krwawienie, brak trądziku- jednak to zależy już od organizmu.

co do rozpoczęcia działania antykoncepcyjnego- to są zdania podzielone.
niektórzy ginekolodzy twierdzą że jest się zabezpieczonym od pierwszej tabletki, inni że ochrona działa po około tygodniu stosowania a jeszcze inni- że pewnym antykoncepcji można być po miesiącu zażywania.
zależy to też od tabletek które są zażywane.

i pamiętajcie- tabletki trzeba brać mniej więcej o tej samej porze. nie pomijać żadnej bo wtedy działanie anty może zostać przerwane i będzie dzidziuś Wink
przy lekach ogólnie alkoholu nie należy spożywać ale raczej nie osłabi działania tabletek . no chyba, że w niedługim czasie po wzięciu tabletki nastąpią wymioty- to wtedy trzeba postąpić zgodnie z zaleceniami na ulotce Smile

mam nadzieję, że przynajmniej częściowo rozjaśniłam wątpliwości:)
jeśli nie - pisz. postaram się odpowiedzieć Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mario999



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 4:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź Smile
Pytałem o dni płodne, bo nie chcemy w tym czasie współżyć, bo ale teraz nie będziemy mieć tego problemu Wink Będzie to dla nas duży komfort psychiczny, że mamy podwójne zabezpieczenie Cool

O wymiotach czytałem, do tego raczej nie dojdzie Wink Będzie oblewany poniedziałek, jakaś imprezka, a nie chcę żeby dziewczyna nie mogła nic pić przez 2 miesiące... Oczywiście dawki będą niewielkie Wink

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedzi! W razie czego wiem, że można na Was liczyć Wink

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 6:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mario999
no to myślę, że nie ma przeciwwskazań do wypicia piwka Smile
jak nie będzie wymiotów to powinno być ok Smile
fakt- wyliczanie dni płodnych i niepłodnych się przydaje ale nie przy antykoncepcyjnych tabletkach Smile
w razie czego- pisz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group