Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zapalenie dróg moczowych

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dżamaja



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 10:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak skończę kurację, to napewno pójdę się przebadać. Myślę, że przepisał mi te tabletki (bez badań) ze względu na maturę, żeby mi szybko przeszło...
A do kiedy mam brać te tabletki? Biorę je 3 dzień, mam skończyć całe opakowanie? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, wykończ całe opakowanie. Furaginum jest lekiem odkażającym drogi moczowe,także jak skończysz opakowanie, to zanim się pójdziesz przebadać odczekaj ok 7 dni.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Avie



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżamaja, też mi już objawowo przeszło, więc chyba odpuszczę sobie to załatwianie oświadczenia. W razie, gdyby mi się pogorszyło, to zawsze można zgłosić się na pogotowie, tam nawet w dni wolne jest lekarz dyżurny. Tabsy będę brała do końca matur, nie można ryzykować Wink
Zdaję, oprócz tego co muszę, polski rozszerzony i biologię. A Ty? Jeśli już offtopujemy, to na jakim poziomie jesteś z przygotowaniami? [Już lecę na hydepark ;p]
Zmykać z tematem matur do hyde albo na pw Wink / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marusia



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: łdz
PostWysłany: Sob Sie 21, 2010 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za wskazówki dziewczyny, wasz temat bardzo mi się przydał, bo właśnie walczę z infekcją pęcherza. dostałam od lekarki leki na receptę, ale już je wyłykałam i jest lepiej, a teraz biorę prouro, żeby zapalenie nie powróciło Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lena18



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 11:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam problem dlugo czekalam na okres i wkoncu go dostalam ale po zakonczeniu okresu nie moge sie wysiusiac i czesto mi sie chce Sada jak siusiam to bardzo boli Sad i piecze Sad nie wiem co jest Sad?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goxa



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 8:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bez recepty jest też Urinal Walmark. na nagłe ataki najlepszy jest Urinal Aktu. wogóle produkty walmarku mają w swoim składzie głównie żurawinę a ona działa zbawiennie, wiem z doświadczenia..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 10:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lena18
idź do lekarza. prawdopodobnie to zapalenie nerek/ przewodów moczowych.
możesz też na własną rękę wykonać badanie ogólne moczu (koszt kilka zł) ale koniecznie powinien obejrzeć Cię lekarz.
do tego czasu pij jak najwięcej i nie wstrzymuj moczu. jedz warzywa i owoce bogate w witaminę C , ciepło się ubieraj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goxa



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 11, 2010 11:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napewno wizyta u lekarza jest wskazana. takie sytuacje i dolegliwości trzeba skonsultować. Ale napewno nie zaszkodzi jak pójdziesz do apteki i poprosisz o coś bez recepty. choć podejrzewam ze bez badania moczu się nie obejdzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krychaa



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lena18 napisał:
Witam mam problem dlugo czekalam na okres i wkoncu go dostalam ale po zakonczeniu okresu nie moge sie wysiusiac i czesto mi sie chce Sada jak siusiam to bardzo boli Sad i piecze Sad nie wiem co jest Sad?

zdecydowanie powinnaś pójść do lekarza - niech da ci skierowanie na badanie moczu. na własną rękę możesz brać na lepszą pracę pęcherza jakiś suplement z żurawiną, np. Prouro. Na pewno nie zaszkodzi, a pomóc może.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goxa



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 11:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie, preparaty dostępne w aptece naprawde są skuteczne. ja stosuję natomiast Urinal czasem ten silniejszy ale częściej te podstawowe kapsułki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group