Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapalenia ropne - temat zbiorczy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nitrox



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 06, 2007 6:28 pm    Temat postu: Zapalenia ropne - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój tata miał ostatnio problem z zębem, bardzo go bolał, etc. Poszedł do dentysty (niestety nie prywatnie, a z NFZ) i ten mu go wyrwał, bo stwierdził, że nic się nie da zrobić. Wszystko było ok przez 1 dzień, potem zaczęła się z dziąsła ropa wydobywać i tak już 5 dzień pluje tą ropą. Był z tym jeszcze raz u tego samego kolesia, ale ten stwierdził, że "tak musi być", nie chciał się bawić w nacinanie, etc, że może się zrobić zakażenie. Moim zdaniem to jakiś konował, który chce się pozbyć problemu. Niech ktoś powie, normalne to jest?

Proszę nadawać tytuły bardziej sugerujace problem.
Tytuł zmieniłam.
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Wrz 06, 2007 7:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze odzew "tak musi być" wynika z głupoty tego lekarza. Powinien się tym zająć Exclamation Z zębami nie ma żartów. Może dojść do innych nieprzyjemnych dolegliwości. Lepiej udaj się do normalnego stomatologa. PzD Idea
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Wrz 06, 2007 9:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tylko dodam ze tak to jest jak idzie sie do panstwowego...odwala chałe i po krzyku, a potem tłumacza sie ze wszystko ok, prawidłowa reakcja. Lepiej wydac juz 50zł i miec spokoj na pare ładnych lat? Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Czw Wrz 06, 2007 11:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no epwnie ze to nie powinno tak byc, pojawienie sie ropy gdziekolwiek to zwiastuje jakas infekcje wwiec lepiej idzcie do innego lekarza prywatnie, bo z zebami nie ma zartow Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bodzio.x



Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 10:55 am    Temat postu: Ropa pod zębem do usunięcia. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Pod zębem który jest do usunięcia prawdopodobnie zgromadziła się ropa, ból powiekszonego w tym miejscu dziąsła i delikatnie spuchniety policzek. Przed usunięciem zeba chcę sie pozbyć tego zapalenia. Chyba na to może zadziałać tylko antybiotyk ale dopiero po weekendzie moge odwiedzic dentyste wieć mam pytanie czy antybiotyk NOVAMOX 1000 z 100mg amoksycyliny bedzie odpowiedni?


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 11:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli idzesz do dentysty to wszystko powinien ci zrobić, a co do antybiotyku to niestety ale go nie znam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wiesz, amoksycyklina powinna pomóc, choć najlepiej byłoby zbadać, co to za bakteria. ale w ogóle nie rozumiem, chcesz sobie sam dawkować antybiotyk czy zaproponować akurat ten lekarzowi? bo pierwszej opcji nie polecam za bardzo. prawdopodobnie i tak przed ekstrakcją zęba będziesz musiał to wyleczyć. do wizyty u lekarza możesz płukać roztworem z szałwii.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
grep



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 11:14 pm    Temat postu: ropa pod zębem ? - posmak ropy ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,
mam pytanie od dluzszego czasu walcze z dziwnym posmakiem i zapachem ropy w ustach odbylem wizyty u laryngologa ktore nic nie wykazaly oraz gastroskopie ktora rowniez nic nie stwierdzila a posmak i zapach ropy nadal w ustach jest po wszystkich madaniach zastanawiam sie czy to nie jest przypadkiem ropa ktora moze zbierac sie w okolicy zeba gdyz od 1,5 roku temu zauwazylem obok ostatniego zeba zgrubione strasznie dziaslo ktore nie boli ale wyraznie widac iz jest zgrubienie pod ktorym moze sie zbierac ropa. Czy po tym zdjeciu ktore dolanaczam mozna cos wywnioskowac ?
podejrzane zgrubienie oznaczylem

------Link usuwam ------------ /mala_mi


Z gory dziekuje za informacje.


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 3:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wybierz się do stomatologa, on powinien rozwiać Twoje wątpliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 10:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie to wygląda na ropień okołozębowy. Idź do stomatologa. Zrobi z tym porządek Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group