Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zakażenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ola_19



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 9:22 am    Temat postu: Zakażenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie jeśli ktoś mógłby udzielić mi odpowiedzi była bym wdzięczna! A więc moje pytanie jest takie czy osoba która ma zakażenie typu B może jakoś zarażać innych? Czytałam,że w taki sposób można zarazić:
* Naruszenie ciągłości skóry skażonymi narzędziami (tatuaże, zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie, stomatologiczne)
* Zakażenie płodu i noworodka od matki nosicielki
* Przetoczenia krwi i jej produktów
* Przygodne stosunki seksualne
* Kontakty seksualne z nosicielami wirusa
ale czy to tylko w taki sposób??? Tak mało wiem o tej chorobie praktycznie to nic nie wiem gdyż od niedawna spotkałam osobę, która jest chorą na tą chorobę i chciałabym się więcej dowiedzieć na czym ten mechanizm polega


Zmieniłam tytuł na bardziej odpowiedni / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 2:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zależności od od typu wirusa np;A i E,głównie drogą pokarmową.Ale typu B,C i D głównie przez uszkodzenie naskórka,błon śluzowych kiedy wirus połączy się z krwią .
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ola_19



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 9:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje ale czy cos wiecej moglabym sie dowiedziec o zakazeniu typu B
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ola_19
Musisz sprecyzować pytania inaczej to będzie wykład na przynajmniej 2 strony maszynopisu i to tylko ogólnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ola_19



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 8:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

N czym polega ta choroba? Czyli jakie są jej skutki objawy jak ona "przebiega" i jak należy zachowywać się w stosunku do osoby chorej na zakażenie typu B?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja jestem nosicielem wirusa zoltaczki typu B od 4 roku zycia..
w sumie to zadnych problemow z tym nie mam, moj chlopak jest zaszczepiony, wiec nasza jedyna antykoncepcja sa tabletki. Do osob zakazonych wirusem zoltaczki typu B (pisze tylko o tej bo wiem z wlasnego doswiadczenia) nie trzeba sie specjalnie odnosic jesli jest sie zaszczepionym.
Moj byly partner nie byl szczepiony, a normalnie sie calowalismy, uprawialismy seks, tylko ze z prezerwatywa. Uwazalismy przy tym zeby nie miec ranek w ustach, wtedy nie bylo buziakow Smile

Moja choroba nie jest leczona poniewaz mam w sobie antygeny ktore same walcza z wirusem. Teraz po 16 latach moglabym sobie zrobic drgie badania molekularne sprawdzic czy w ogole jestem jeszcze nosicielem, ale na to mnie nie stac i nie potrzebne mi to do zycia Smile

Zrobilam troche offtop ale napisalam jak wyglada ta choroba z mojego punktu widzenia, duzo mozna poczytac o zoltaczce na stronach int.
wystarczy założyc na oczy gogle ;P
Jesli masz jakies pytania zapraszam na gg Smile 1980231
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group