Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zajsc w ciaze w czasie karmienia piersia

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aguska



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 4:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeszcze raz bardzo dziekuje .teraz jestem spokojna ze wszystko jest w pozadku Very Happy Very Happy Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 6:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście karmienie piersią nie jest antykoncepcją . Nie wiem dlaczego tak się utarło.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Annegi



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 12:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, karmienie nie jest antykoncepcją. Przykładem mogę być ja i mój brat. Niecałe 10 miesięcy różnicy jest między nami w datach urodzenia. Brat nie jest wcześniakiem. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 4:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia bo przez jakiś czas (do momentu wystąpienia pierwszego krwawienia menstruacyjnego po porodzie) jeśli kobieta karmi wyłączni piersią owulacja jest naturalnie hamowana. Ale ciężko ocenić kiedy nasze hormony splatają nam psikusa i dojdzie do owulacji Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 6:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie . Teoretycznie karmiąc wyłącznie piersią wydziela się bardzo dużo prolaktyny która niby blokuję owulację ale ....nie zawsze tak jest. Czasami bywa nawet tak,że krwawienie nie wystąpi ale już owulacja zachodzi. To dziwaczne przypadki ale takie istnieją . Przecież najpierw jest owulka a później krwawienie. A kiedy ono nastapi po porodzie tego nie wiesz.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dziubus28



Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 09, 2012 1:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć dziewczyny przepraszam ale nie wiem co mam wam napisać sama mam problem nie wiem co mam zrobić mam roczna córeczkę i karmie ją piersią a chciałabym zajść w ciążę z mężem próbujemy ale się nam nie udaje nie wiem dla czego jaka jest tego przyczyna podpowiedzcie coś proszę Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 10:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a chodzilas na monitoring cyklu?
masz wogole jajeczkowanie?
moze pecherzyki sa za małe i dlatego sie nie udaje.
moze karmienie piersia tworzy jakas bariere ktora uniemozliwia zajscie w ciaze.
byłas u gin?
pogadaj z lekarzem, napewno cos doradzi.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziubus28 jeśli chcesz ponownie zajść w ciąże, musisz przestać karmić piersią, u wielu kobiet prolaktyna wydzielana podczas karmienia hamuje jajeczkowanie i utrudnia zajście w ciąże
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Wrz 17, 2012 12:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie koniecznie trzeba przerwać karmienie ale na pewno konieczna jest wizyta u ginekologa aby sprawdził jak prolaktyna wpływa na płodność. Lekarz ocenia wtedy poziom hormonu i decyduje co z karmieniem.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group