Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zajady, prosze o pomoc

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Primax2



Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 10:12 pm    Temat postu: Zajady, prosze o pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam od 4 tygodni męczą mnie zajady, jem wit. B complex, smarowalem zajad rozpuszczona tabletka w wodzie niby jest poprawa ale tylko do pewnego stopnia, nie chca zejsc do końca, stosowalem przeróżne maści i najrożniejsze sposoby na zwlaczenie tego paskudztwa i NIC Sad, najlepiej zauważyłem, że działa clotrimazolum (czy cos takiego, wlasnie mi sie skonczyla), po zjedzieniu ogorkow kiszonych lub wypiciu cherbaty z cytryna zajad zaczyna mnie swędzic, i powstaje na nowo, bardzo to nieprzyjemne, PROSZEO RADE , ostro balowalem i pilem duzo alkoholu zanim to wszystko sie zaczelo czy ty moglo miec jakies wplyw ?
Naprawde jestem zdołowany tą sytuacja, bardzo proszę o pomoc?
w dziecinstwie mialem zajady caly czas jakos w wieku 12-13 lat same zniknely teraz mam 24 i boje sie ze dlugo bede z nimi walczyl SadSad Nie wiem co mam robic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 11:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cze ja osobiście stosuje maść cynkową na zajady szypko schodzą Very Happy uśmiechnij sie nie jest tragicznie
Powrót do góry
Primax2



Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 11:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po masci cynkowej jeszcze bardziej odczuwam swedzenie Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sara



Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 55

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 9:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja matka mówi, że trzeba jeśc wiecej owoców i łykac witaminę C.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 10:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kup sobie witaminę B2 . Na samym początku, przez 3-4 dni łykaj po 2 tabletki trzy razy dziennie. potem możesz zmniejszyć dawkę do 1 tabletki trzy razy dziennie ewentualnie jak zaobsserwujesz poprawę to tak jak jest na opakowaniu. Musisz mieć duzy niedobór tej witaminy w organizniem. Ja ostatnio też walczyłam z długo-terminową zajadą. Ostatnio dodatkowo łykam też Wit A+E. Poza tym postaraj jeść dużo przetworów mlecznych (jogurty, kefir), i produktów bogatych w tą witaminę (lub witaminy z grupy B). Wiem że wątrubka zawiera dużo witaminy B. Możesz też zrobić sobie kremik z roztartej witaminy B2 (tylko wcześniej należy zdąc otoczkę) i np. kremu nivea, wazeliny.
Powodzenia.
Powrót do góry
mirka



Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 4:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

za pojawiające się zajady odpowiedzialny jest brak witaminy B6. Sezonowo należy też uzupełniać witaminy A+E, C .Proszę pamiętać, że witaminy należy przyjmować podczas posiłku.bo wtedy są najlepiej przyswajane przez nasz organizm.Na Pana miejscu zmieniłabym swoją dietę na bogatą w surowe owoce i warzywa, w ser żółty i ciemne pieczywo, naturalne soki owocowo-warzywne, a z jogurtami bym nie przesadzała. Proszę pamiętać, że papierosy, alkochol, kawa w nadmiarze, stres, nie- regularny tryb życia i zła dieta sprzyjają tego typu dolegliwościom. Leczenie przynosi efekty lecz nie natychmiast. Należy dać organizmowi trochę czasu. powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Primax2



Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 7:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za rady, ale jak juz pisalem B-complex jem 3X2 od 2 tygodni i nic to nie daje, pije 1L mleka dziennie, sporo jogrtow i NIC Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mirka



Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 10:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niedbale przeczytałeś to co napisałam.B komplex jest Ci zbędny ,a nawet możesz przedawkować i sobie zaszkodzić. Pisałam o witaminie B6 .Taką dostaniesz w aptece za około 5 złotych. I spożywaj witaminy podczas jedzenia posiłków.Proponuję Byś jeszcze raz przeczytał mój poprzedni post, tak na spokojnie i bez emocji. Leczenie takich dolegliwości naprawdę wymaga czasu. Pozdrawiam. P.S. jogórty i mleko na nic się tu nie zdadzą ale na pewno są zdrowe i nie zaszkodzą, wybrałabym raczej ryby morskie tran i czerwone mięso.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Primax2



Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na internecie wielu ludzi pisze, że na zajady trzeba jeść wit B2 a Ty, że B6 jak to w końcu jest ? B6 czy B2 , jem B-complex bo nie mam pewności czy to B2 czy B6.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Caroline



Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 12:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oprócz witaminy B2 kup sobie też jakąś multiwitamine (Zdrowit, albo Plussssz). Duzo jest tego na rynku. Ewentualnie w aptece jeszcze się zapytaj. Aptekarka najlepiej Ci doradzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group