Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zadrapanie grzebieniem znamienia na głowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Buaha



Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 11, 2010 10:42 pm    Temat postu: Zadrapanie grzebieniem znamienia na głowie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem chłopakiem i mam długie włosy, mam pieprzyka/brodawke od dzieciństwa na głowie. I dzisiaj się czesze grzebieniem a z tego pieprzyka/brodawki krew mi leci ! Co z tym zrobić ? Czy może mi się coś stać ?

nadawaj tytuł bardziej sugerujący problem
zmieniłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 1:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej byłoby znamię usunąć, bo czesząc włosy, często będziesz je podrażniał. Idź do dermatologa i zapytaj czy znamię kwalifikuje się do wycięcia. Dermatolog prawdopodobnie skieruje Cię do onkologa, taka jest procedura a tam dostaniesz termin zabiegu. To najlepsze co możesz zrobić a przy okazji dowiesz się jakiego rodzaju jest to znamię. Podejrzewam,że nic teraz nie będzie się działo, musisz obserwować, czy się nie powiększa i czy nie wszedł stan zapalny, ale lekarz raczej Cię nie minie. Często podrażniane znamię może spowodować komplikacje. Usuń, będziesz miał spokój. Do dermatologa nie potrzeba skierowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Buaha
normalne że jeśli zadrapiesz wystające znamię to poleci Ci krew.
zatamować ją możesz tamponikiem lub jałową gazą (waty nie polecam bo się klei i zabrudzi Ci ranę).
moim zdaniem powinieneś pójść do lekarza. on skieruje Cię do chirurga (raczej nie do onkologa). umówią Cię na zabieg. a potem znamię prześlą do zbadania przez onkologa (nie masz się czym martwić- to normalna procedura przy wszelkiego rodzaju wycinkach).
warto też żeby lekarz zbadał Ci również inne znamiona - jeśli takowe posiadasz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85, widzę,że co "przychodnia to obyczaj". Mnie skierowano bezpośrednio do onkologa, do poradni onkologicznej i nie powiem,żebym się tym ciut nie wystraszyła,ale okazało się,że wszystkich ze znamionami tam kierują, a sam zabieg przeprowadzała pani chirurg -onkolog. Badanie wycinka zaś przeprowadził specjalista patomorfolog z Oddziału Patomorfologii Klinicznej w Łodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 3:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bianka16
aha Smile ja jak rozmawiałam z dermatologiem o usuwaniu znamion to lekarka powiedziała mi, że dostanę od niej skierowanie do chirurga zajmującego się znamionami a potem wycinek prześlą do zbadania przez onkologa.
dlatego się zdziwiłam Wink

ale faktem jest że kolega do lekarza pójść powinien.
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Buaha



Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to boli ? Będe musiał ścinać włosy ? Hoduje je już 1,5 roku ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 11:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie nie bolało wcale ani podczas zabiegu, ani po nim. Przed zabiegiem dostaniesz znieczulenie. Jeśli chodzi o włosy, to ścinać ich nie trzeba, ale musisz się liczyć z tym, że w miejscu zabiegu będziesz miał je delikatnie wygolone, masz tak malutki ten pieprzyk,że podejrzewam,że jak włosy przeczeszesz to nie będzie tego w ogóle widać. Szczerze mówiąc, to lekarz który Cię kwalifikuje do usunięcia znamienia powinien dokładnie wytłumaczyć co i jak się będzie działo. Jeśli tego nie zrobi, zawsze możesz zapytać. Ja zostałam dokładnie poinformowana o najmniejszym nawet szczególe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Buaha



Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 14, 2010 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

17 Września jestem umówiony żeby dermatolog to zobaczył ;/
Słyszałem że jak się zdrapie Pieprzyka to można mieć Raka ! To prawda ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Wrz 14, 2010 11:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak. to prawda. ale z reguły rak pojawia się przy bardzo częstym drażnieniu. dlatego w takich miejscach zaleca się wycinanie znamion.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group