Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zaćma.

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
awds



Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 2:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zaćma wrodzona (cataracta congenita) - zaćmienie soczewki występuje już w momencie urodzenia, występuje jako:

zaćma warstwowa, okołojądrowa (cataracta zonularis, perinuclearis) - rozwija się w warstwie położonej obwodowo względem jądra zarodkowego, a zaćmienia biegnące współśrodkowo leżą w obrębie jądra płodowego; zaćmienie jest mniej wysycone w centrum, stąd upośledzenie widzenia jest tylko częściowe, obwód soczewki jest przejrzysty; jest ona najczęściej spotykaną odmianą zaćmy wrodzonej,
zaćma jądrowa (cataracta nuclearis),
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Justana66



Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 29, 2017 10:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z zaćma nie ma żartów i trzeba reagować szybko. Moja babcia też miała taki problem, ale jak usłyszała ile ma czekać na operację w Polsce to zaczęliśmy szukać innych rozwiązań. Okazało się, że ze skierowania z NFZ można wyjechać na operację za granicę do Czech. Babcia czekała na operację chyba krócej niż miesiąc i dzięki klinice Optegra pojechała na zabieg. Na szczęście teraz już jest wszystko w porządku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
yaska



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 29, 2017 11:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja babcia nie chciała jechać za granicę, umówiliśmy ją prywatnie w spektrum i też szybko miała zabieg. Z efektów jest bardzo zadowolona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Moras



Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 2:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zabieg może być refundowany w ramach NFZ - poczytaj sobie o tym na http://www.mml.com.pl/oferta/okulistyka/zabieg-operacji-zacmy-w-ramach-nfz/. Moim zdaniem warto skorzystać, bo z tą chorobą nie ma żartów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dynamical



Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 18, 2017 9:41 am    Temat postu: Operacja zaćmy nfz czas oczekiwania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety zaćma jest uleczalna tylko operacyjnie. :/ Moja mama kiedyś myślała inaczej i faszerowała się różnymi specyfikami, dopóki się jej nie pogorszyło i jedynym ratunkiem był prawdziwy specjalista z http://alfamedycyna.pl/ Jeśli ktoś musi się gdzieś udać, to właśnie tam polecam. Z pieniędzmi krucho, więc zaćma refundacja nfz okazała się zbawieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
m1ela



Dołączył: 06 Mar 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 9:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam podobne objawy do zaćmy. Dostałam skierowanie do szpitala w Białymstoku (giganta) bo mojej okulistce akurat zepsuł się sprzęt. Poszłam i co kolejka zaj..... ale co czekałam, jak weszłam pseudo lekarz okulista zerkną pobieżnie i wystawił skierowanie na operację na zaćmę było to w 2016 a termin operacji na kwiecień 2018. Po wyjściu coś mnie tknęło zapytać innych co wychodzili od tego lekarza wszyscy bez wyjątku dostali na operację zaćmy, chyba mieli promocję Very Happy Poszłam prywatnie do https://optykbialystok.pl/gabinet-okulistyczny i się okazało, że moje problemy ze wzrokiem spowodowane były przez cukrzycę, porobiły się jakieś kryształki i skierowali mnie na rozbijanie ich laserem. Po kilku zabiegach wzrok się znacząco poprawił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiniak



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 10, 2018 6:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o zaćmę nabytą to można w niej też wyróżnić rodzaj zaćmy pęczniejącej, czytałam o tym ostatnio na blogu kliniki Voightmedica http://www.voigtmedica.pl/blog/zacma-peczniejaca-czym-ja-leczyc/. Swoją drogą oni też przepradzająca zabiegi usuwania zaćmy, szybkie terminy i rozsądne ceny. Pracują na nowoczesnym sprzęcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Halinka098



Dołączył: 30 Maj 2018
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2018 2:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej to idz do dobrego okulisty i niech sprawdzi czy to na pewno zaćma. W internecie różne rzeczy piszą. Poszukaj na www.ranking.abcZdrowie.pl tam można szybko i online się umówić. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
borneo



Dołączył: 20 Cze 2018
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 20, 2018 10:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak ktos się tam leczy to w ramach leczenia transgranicznego, to faktycznie można mieć operacje zaćmy za granicą. Do PROVISUS w Czechach: http://lepiejzobacz.cz/ warto się zgłosić, bo pracują tam polscy lekarze, zabiegi są jedniodniowe, a kwalifikacje i kontrole odbywają się na miejscu w Cieszynie, a także w ośrodkach w Częstochowie i Łodzi. W pakiecie cenowym pacjent ma też m.in. leki osłonowe, dokumentację medyczną, polskiego opiekuna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dynamical



Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 10, 2018 12:58 pm    Temat postu: operacja zaćmy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja babcia chorowała na zaćmę. Całe szczęście pomogła jej operacja zaćmy - http://alfamedycyna.pl/skoczow/szpital/oddzial-okulistyki/operacja-zacmy/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group