Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zaćma.

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KOTEKK



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 11:21 pm    Temat postu: zaćma. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że mogę mieć zaćmę. Jestem zaniepokojona, bo mam symptomy, o których przeczytałam w internecie. Szczególnie wyróżnia się pogorszenie widzenia po zmroku. Czy jest możliwość wyleczenia tego bezoperacyjnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monroe1591



Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 12, 2012 11:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można opóźniać rozwój choroby, jednak leczenie operacyjne jest zalecane. Operacja nie jest niebezpieczna i szybko dochodzi się do zdrowia. Możesz zasięgnąć większej ilości informacji na ten temat na stronie leczeniezacmy.pl . Tam również skonsultujesz się ze specjalistą w tej dziedzinie bezpośrednio.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOTEKK



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się, że masz rację... nie ma co czekać, bo choroba będzie jedynie postępować. poczytałam trochę o leczeniu i na szczęście nie jest tak źle jak myślałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bączek



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Maj 03, 2012 10:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KOTEKK napisał:
wydaje mi się, że masz rację... nie ma co czekać, bo choroba będzie jedynie postępować. poczytałam trochę o leczeniu i na szczęście nie jest tak źle jak myślałam.


Ach, ten internet. Najpierw człowiek przeczyta, że może mieć zaćmę. Potem poczyta, że jednak nie.
I od razu lepiej: bez wychodzenia z domu i wydawania kasy na specjalistę.
A poważnie: zaćma to nie skaleczenie, lepiej do specjalisty pobiec niż przykładać plasterek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alternative



Dołączył: 26 Maj 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 26, 2012 3:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bączek napisał:
KOTEKK napisał:
wydaje mi się, że masz rację... nie ma co czekać, bo choroba będzie jedynie postępować. poczytałam trochę o leczeniu i na szczęście nie jest tak źle jak myślałam.


Ach, ten internet. Najpierw człowiek przeczyta, że może mieć zaćmę. Potem poczyta, że jednak nie.
I od razu lepiej: bez wychodzenia z domu i wydawania kasy na specjalistę.
A poważnie: zaćma to nie skaleczenie, lepiej do specjalisty pobiec niż przykładać plasterek.


HEHE, tak wszyscy jesteśmy domorosłymi lekarzami i brak 5 letnich studiów nadrabia za nas wujaszek google. Ale prawda jest taka, że w tym zwariowanym świecie często nie mamy czasu stać w kolejkach do lekarza. KOTEKK koniecznie skontaktuj się ze specjalistą. Jeśli nie masz jak szybko się zapisać proponuję nawet online np na leczeniezacmy.pl tylko pamiętaj że to nie zastapi wizyty i obejrzenia tego oka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
despero80



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 26, 2012 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

....mi kilka dni temu zdiagnozowała Pani doktor zaćmę w lewym oku..i jak oświadczyła jest mała i za 3 , 4 miesiące do kontroli u okulisty... zaćma ma związek z chorobą: nerwiakowłókniatowatośc typu 2 tj. NF2 na która jestem chory..ale to już opisywałem w osobnym temacie.. ponadto znajoma okulistka poinformowała mnie, że może mieć to związek z sterydoterapią którą przeszedłem... pozdrawiam.. despero..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alternative



Dołączył: 26 Maj 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 12:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Despero, rozumiem że miałeś kilka konsultacji i pełne badania a nie tylko przypuszczenia?Uważam że zawsze dobrze jest zasięgnąć kilku opinii ale należy je jeszcze potwierdzić szczegółowymi badaniami. Jeśli to zaczątki to może szybka reakcja pozwoli uniknąć operacji. Dostałeś jakieś krople?Zalecenia poza wizytą kontrolną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
despero80



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 7:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem badania szczegółowe w Poliklinice MSWiA w Gdańsku.. przeczytaj moje posty w temacie http://www.biomedical.pl/forum/nerwiakowlokniatosc-typu-2-czyli-nf2-vt16412.html ..a zaćma jest jednym z wielu powiązanych czynników występujących w mojej chorobie.. ostatnio okulistka powiedziała mi, że zaćma może być powikłaniem po sterydoterapii lecz może mieć związek z moją chorobą... kropli nie dostałem..zalecenie: do kontroli za 3, 4 miesiące... zaćma niewielka, ale jednak jest... pozdrawiam..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bączek



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 12:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ważne, że pod kontrolą i to się liczy. Trzymam kciuki, żeby było lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alternative



Dołączył: 26 Maj 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 1:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

despero80 napisał:
Miałem badania szczegółowe w Poliklinice MSWiA w Gdańsku.. przeczytaj moje posty w temacie http://www.biomedical.pl/forum/nerwiakowlokniatosc-typu-2-czyli-nf2-vt16412.html ..a zaćma jest jednym z wielu powiązanych czynników występujących w mojej chorobie.. ostatnio okulistka powiedziała mi, że zaćma może być powikłaniem po sterydoterapii lecz może mieć związek z moją chorobą... kropli nie dostałem..zalecenie: do kontroli za 3, 4 miesiące... zaćma niewielka, ale jednak jest... pozdrawiam..


A mówią że sterydy mają nam pomagać o_0 człowiek leczy się na jedno a zaraz potem leci mu coś innego i tak w kółko W takim razie nie pozostaje mi nic innego tylko życzyć żeby to jakoś przeszło bez echa a przyczyna została wyleczona Tylko pamiętaj żeby to kontrolować. Pozdrawiam i trzymam kciuki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group