Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zacinanie się kolan - rozmiękanie chrząstki między mostkiem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kyole



Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 2:41 am    Temat postu: Zacinanie się kolan - rozmiękanie chrząstki między mostkiem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Od pól roku mam duży problem - czasami jak ide czy siedzę to zacina mi się kolano i nie moge go rozprostować. Początkowo tylko lewe, ale teraz zaczelo rowniez prawe. Czasami zacięcie jest tak mocne, że musze długą chwile męczyć się zanim uda mi sie wyprostowac. Lekarz po kilku wizytach stwierdził rozmiękanie chrząstki miedzy mostkiem a rzepką i przepisał leki. M.in Arthron - biorę, zostało mi tylko jeszcze 3-4 dni, a nic nie daje Sad

Jak bardzo powazny jest to uraz, czy jest mozliwosc odbudowy za pomoca lekow, rehablitacji lub operacyjnie?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 6:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A nie dostalaś skierowania np na rtg lub inne badania??cześco zacinanie się kolana jest objawem uszkodzenia lakotki. Ja też mam stwierdzone uszkodzenie chrząski w kolanie. Brałam przez 6tyg arthon colmplex bez jakichkolwiek efektów. Lekarz powiedział że chrząstka sama sie nie odbudowuje i operacja jest skuteczna dopiero przy poważnych zmianach gdzie wierci sie tak żeby dostać sie do szpiku ktory działa podobnie jak chrząstka!! Zaproponował mi też specjalne zastrzyki ale ja jeszcze sie na nie nie zdecydowałam bo to drogi interes okolo 500 zl cala kuracja czyli 3-4 zastrzyków a nie gwarantuje poprawy. Moje kolana dalej bolą, znowu zaczęłam brać glukozaminę i leki p/zapalne i p/bólowe. Jesli nie bedzie poprawy to idę na artroskopię żeby upewnić sie czy naprawdę chodzi tutaj o chrząstkę czy jeszcze cos innego mi dolega. Dodam że bole kolan mam juz od prawie 4 lat i wtedy miałam wykonany rezonans magnetyczny na którym wyszło że mam w malym stopniu uszkodzoną łąkotkę w prawym kolanie!! Pozdrawiam i życzę zdrówka
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group