Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zachwianie równowagi gospodarki hormonalne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sasha99



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 11:37 am    Temat postu: Zachwianie równowagi gospodarki hormonalne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 17 lat. Od ponad 2 lat nie mam okresu. Przyczynilo się do tego odchudzanie i intensywne ćwiczenia fizyczne. Od ponad roku juz się nie odchudzam i juz nie ćwiczę. Wróciłam od swojej poprzedniej wagi, gdy jeszcze mialam okres.(mialam go pół roku). Teraz tylko tańczę w wolnych chwilach bo to moja pasja ale myśle, ze to nie jest szkodliwe. Bylam u ginekologa, mialam podany domięsniowo progesteron ale to nic nie dalo, miesiączka nie wróciła. Niedawno mialam badania na poziom hormonow, wyniki będą za jakiś czas. Czy jest szansa, ze przy odpowiedniej wadze okres wróci? Czy 2 lata bez okresu mogą spowodować bezpłodność lub inne konsekwencje? Czy są jakieś inne metody poza braniem hormonow żeby odzyskać miesiączkę? Czy chodzenie na tańce może mi zaszkodzić? Troche tych pytań się nazbierało...ale naprawde nurtują mnie już od jakiegoś czasu. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś zechciał na nie odpowiedzieć!

---- edit by Paweł:
Prosze nie nadawać tematów "prosze o pomoc" raczej coś bardziej oddajacego sens postu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 12:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najwłaściwsze odpowiedzi udzieli Ci lekarz. Możesz je spisać na kartce (ja sam nie raz przeraszałem ludzi w kolejce bo wyszłem z gabinetu i od razu mi sie coś przypomniał zę miałem sie coś zapytać czy czegoś nie zrozumiałem Razz zdarza sie po prostu Razz ).

DA sie to wyleczyć, lecz nie jest to takie proste jak już zauważyłaś, dlatego tak przestrzega sie młode kobiety przed zabawą tabletkami antykoncepcyjnymi itd. Tylko na receptę pod kontrolą lekarza.

Gospodarkę hormonalną da sie uregulować na pewno, jesteś młoda organizm jeszcze ostatecznie sie nie ustatkował.
Być pod opieką lekarza i przestrzegać jego zaleceń.

Taniec nie przeszkadza, owszem, lecz wszystko z umiarem, myśle że dostałaś porządną nauczkę od życia że ekstrema są niebezpieczne.
Pasja, taniec, bardzo fajnie, ale bez forsowania organizmu, jako odpreżenie a dążenie do perfekcji.
Myśle że Ty sama chyba wiesz o tym najbardziej (i w tej materii to Ty mogła byś uczyć/przestrzegać innych, niżeli ja).

Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group