Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Za mały pęcherzyk ciążowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Silvia20



Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sanok
PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 7:06 pm    Temat postu: Za mały pęcherzyk ciążowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Dotarłam z tym zapytaniem tutaj na forum, ponieważ strasznie się martwię. Rok temu poroniłam dziecko w trzecim mc ciąży. Było to poronienie zatrzymane, zarodek obumarł. W tamtej ciąży bolało mnie podbrzusze, piersi, kręciło w głowie. Dziś jestem znów w ciąży, biorę witaminy i naprawdę staram się o siebie dbać i wszystko było by ok gdyby nie jeden problem. tydzień po spodziewanej miesiączce której nie dostałam zrobiłam test ciążowy po 5 minutach pokazała się w polu testowym t druga kreska. w ten sam dzień poszłam na usg na które rejstrowałam się o wiele wcześniej gdy jeszcze w ciąży nie byłam. Z moich obliczeń w momencie wykonywania badania usg był to 5 tydzień ciąży licząc od 1 dnia ostatniej miesiączki. Pani doktor stwierdziła że jest pęcherzyk ciążowy wielkości 2,9mm i powiększona macica ale zarodka nie widać. Do momentu usg nic mi nie było. Teraz kiedy mineło 4 dni od badania bolą mnie krzyże jak chodzę i siedzę i czasami w prawej pachwinie, mam twarde okolice sutek i są one bardzo obolałe. Ale nie widzę żeby nabrzmiałe były albo coś. Wczoraj byłam u ginekologa który po badaniu palpacyjnym stwierdził że macica jest zamknięta i nie odczuwa on w niej cech jakie powinny być na 6 tydzień ciąży. Tak bardzo boję się po stracie pierwszego dziecka że to maleństwo się nie rozwija albo jest pusta ciąża. Tak bardzo chcę mieć z mężem dziecko. Powiedzcie czy możliwe że ciąża rozwija się prawidłowo ? Ze to normalne że jest taki mały pęcherzyk? I takie objawy ciąży? I taka słaba kreska? Proszę pomóżcie bo na usg mam się zgłosić dopiero za 2 tygodnie a nie wytrzymam w niepewności tak długo. Czekam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 9:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Silvia20 przede wszystkim nie panikuj bo to teraz nie wskazane. NIe denerwuj się tylko myśl pozytywnie. Usg na tak wczesnym etapie może pokazywać rożne pomiary. JA byłam pod koniec 6 tygodnia ciąży licząc od pierwszego dnia miesiączki i okazało się ,że jest pęcherzyk ciążowy ale nic jeszcze nie widać. Z pomiarów ciąża była 2 tygodnie młodsza. W kolejnym tygodniu dopiero zobaczyłam zarodek z serduszkiem ale nadal wahanie 2 tygodni w tył było. No cóż teraz mam już półtoraroczną córeczkę Wink). Nie martw się wszystko musi być ok. Ja na Twoimi miejscu poszłabym szybciej na usg.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Silvia20



Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sanok
PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź. Kurczę wiem że nerwy nie są wskazane ale nie potrafie sobie tego przetłumaczyć. A te dziwne objawy ciąży? Piersi nie mam nabrzmiałych tylko obolałe warde sutki i żyłki na nich. Ból kręgosłupa to tak ma być??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 9:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Objawy są zależne od danej kobiety i od ciązy. Mnie bolał kręgosłup ...a raczej krzyż. Piersi w ogóle nie miałam obrzmiałych. W zasadzie czułam się jak na okres czyli fatalnie Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Silvia20



Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sanok
PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 9:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ten pęcherzyk?Nigdzie nie doczytałam się żeby na 5 tygodni od dnia miesiączki był pęcherzyk 3mm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przejdz sie do innego lekarza Smile najlepiej prywatnego.
to ze jeden okreslił wielkosc na 3mm - wcale nie oznacza ze tak musi byc. najlepiej pochodzic po kilku gin i miec pewnosc ze jest ok.
a bhcg nie mozesz zrobic? norma pokaze w ktorym tyg ciazy jestes i jaka powinna byc prawidlowa wielkosc Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gigi1989



Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 1:08 am    Temat postu: poronienie :( POMOCY Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny wariuje:( W maju pod koniec poroniłam, mylalam że skoro moje dziecko nie zyje to ja też musze:( Tak bardzo pragnelam miec swoja milosc ze ledwo po lyzeczkowaniu kochalam sie z swoim partnerem, bo tak pragnelam ciazy:(Mija 5 tyg od zabiegu a ja wciaz nie mam miesiaczki, stosunek uprawialam ......i teraz widze jaka jestem kretynka bo mylalam tylko o tym ze pragne miec dziecko, a teraz boje sie ze w ciazy moge byc:( A nie daj boze, przez moja glupote znow moze sie cos stac:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gigi1989 tylko bez paniki, bo to też nie najlepszy sposób, faktycznie trochę za wcześnie na starania ale nie martw się na zapas. Zrób test w odpowiednim czasie od stosunku, jeśli okaże się, że jesteś w ciąży to szybko do lekarza. Ciąża w większości zależy od tego jak silny jest zarodek czy przetrwa te najtrudniejsze pierwsze trzy miesiące, to nie zawsze zależy od nas. Będzie dobrze, chociaż nie wydaje mi się, że doszło do zapłodnienia, ponieważ wszystko musi się odbudować i unormować hormonalnie.
nie poddawaj się Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group