Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasminelle - Pytania -Zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro wzięła pierwszego dnia cyklu, to od pierwszej tabletki była już zabezpieczona. Zreszta nawet jeśli, to skoro pierwsza tabletkę przyjęła 7 października, a kochaliscie się 17, to tego dnia przyjmowała już 10 tabletkę...

NIE MA SZANS NA CIĄZE Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 2:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesiu skonczysz wałkowac 100 razy to samo? czy za 2 dni znow bedziesz pytal sie o ciaze.. Neutral. zbierasz sobie na ostrzezenie. poczytaj regulamin forum jak nie masz co robic.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiesiu15



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

że chce wiedzieć to źle ? . a co do mojej sprawy pytałem w aptece od kiedy działają tabletki anty yasminelle to powiedziała mi pani że od pierwszej tabletki napewno nie . że działają dopiero po zażyciu 14 tabletki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 4:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli pierwsza tabletka jest przyjęta w pierwszym dniu cyklu, to przyjmuje się że od pierwszej tabletki zabezpieczony jest cały cykl, bo owulacja jest od samego początku blokowana.


Tu nie chodzi o to czy chcesz wiedzieć czy nie, a o to że w kółko zadajesz te same pytania mimo, że otrzymałeś na nie odpowiedzi.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Crispy



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny mam pytanie.
Jestem w trakcie tygodniowej przerwy między tabletkami. Dzisiaj jest 3-ci dzień i chcę rozpocząć kolejny blister żeby nie dostać krwawienia. Na blistrze yasminelle opisane są dni tygodnia i wg opakowania powinnam rozpocząć w poniedziałek [ i ta tez zawsze robiłam]. Z jakiego dnia powinnam przyjąc tabletkę? Z poniedziałku jak gdyby nigdy nic, czy ze środy ? A jeżeli ze środy to to co z tymi dwiema tabletkami co zostaną?
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
Crispy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Te oznaczenia są jedynie po to, żeby było Tobie łatwiej kontrolować czy danego dnia wzięłaś już tabletkę czy jeszcze nie. Możesz wziąć ze środy,możesz wziąć z poniedziałku. Jak Ci będzie wygodniej. Ale ja myślę że wygodniej ze środy Wink
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
TheLastNight



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 11, 2011 9:33 pm    Temat postu: Krwawienie przy stosowaniu Yasminelle Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam...

W sumie nie wiem czy piszę po to, żeby uzyskać w miarę prawdopodobne odpowiedzi, czy żeby po prostu się uspokoić.

Od lipca tego roku biorę Yasminelle. Pomiędzy lipcem a sierpniem nie zrobiłam przerwy z powodu wyjazdu, ale konsultowałam to z moją gin i mówiła że na dłuższą metę takie działanie może się zemścić (ale raczej nie w formie wózka dziecięcego), ale raz na jakiś czas nic się nie powinno stać. Pomiędzy sierpniem a wrześniem grzecznie zrobiłam przerwę, ale z kolei we wrześniu okazało się że muszę pilnie wyjechać na tydzień za granicę, a wtedy właśnie przypadał tydzień przerwy. Nie zrobiłam jej, tylko zaczęłam brać tabletki z nowego blistra, mając nadzieję że jakoś to przeżyję.
I teraz zaczyna się sajgon...
Dzień pierwszej tabletki przypada zawsze na wtorek, i tym razem - omijając przerwę - wzięłam pierwszą tabletkę. Niestety w niedzielę pierwszego tygodnia czymś się zatrułam. Wzięłam tabletkę, położyłam się spać na jakieś 3-4 godziny, i kiedy wstałam, sprintem zasuwałam do łazienki. Wymioty męczyły mnie przez kilka godzin, tego dnia wracałam do domu, więc było tym bardziej komicznie. Najgorsze jest to, że nie miałam rezerwowego blistra, żeby móc wziąć tabletkę w miejsce tej prawdopodobnie niewchłoniętej.
Po kilku dniach od powrotu do domu zrobiłam test ciążowy - negatywny. Kontynuowałam branie tabletek, z pominięciem tej niedzielnej, ale zmusiłam też mojego mężczyznę do używania prezerwatyw. Rozwaliła mnie angina, więc przyznam że nie zawsze brałam tabletki o tej samej porze - raz czy dwa zdarzyło mi się wyjechać poza 12-godzinny próg tolerancji - ale poza tym wszystkie się mieściły. I teraz, w zeszły piątek, w ostatnim tygodniu tabletek, nagle zaczęłam krwawić.
Nie jest to jakieś specjalnie duże krwawienie, tampony w rozmiarze normal spokojnie sobie z tym radzą, a zwykle używałam super. Nie jest to też samo krwawienie, bo organizm razem z krwią wydala złuszczone fragmenty tkanki wyściełającej macicę - w wielkim skrócie, wygląda to jak normalny okres, może tylko z nieco mniejszą ilością krwi. Podobną sytuację miałam po lipcowej laparotomii, kiedy organizm - jak mi powiedziano - zwyczajnie się oczyszczał.
Brałam tabletki do końca, mimo to krwawiłam. Dziś jest pierwszy dzień przerwy i strasznie się denerwuję. Co w takiej sytuacji zrobić, poza odwiedzeniem ginki? Denerwować się ryzykiem niepożądanej ciąży? W czasie wyjazdu współżyliśmy z partnerem dwa razy bez prezerwatyw, ale wyszłam z założenia że skoro biorę regularnie tabletki, to chyba nie ma czego się bać... Poza tym z tego co mówił, powstrzymał się od kończenia we mnie. Może tabletki są źle dobrane, ale to wyszłoby dopiero przy 4 opakowaniu? Wcześniej było kilka działań niepożądanych w postaci krostek, ale ustąpiły. Zauważyłam też lekkie powiększenie piersi, ale to akurat w moim przypadku nie jest działanie niepożądane. Słyszałam że okres adaptacji to jakieś 3 miesiące, i przez ten czas było w porządku. Pierwszy raz zdarza mi się tak "hardkorowa" sytuacja...

Na co Wam, drodzy Forumowicze, to może wyglądać? Może trochę się uspokoję przed czwartkiem, bo dopiero wtedy ewentualnie mogę pójść do ginki Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Paź 12, 2011 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie powinnaś byc w ciąży. Tabletka wchłania się do 4 godzin od przyjęcia. Także powinna się wchłonąć.

a takie częste pomijanie przerwy powoduje rozregulowanie organizmu i masz efekt. nieplanowane krwawienie. Raz na jakis czas to nie jest co 2 blister przerwa, tylko raz na rok, raz na pol roku pominiecie przerwy...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bzykus15



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 3:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej, może już gdzieś o tym pisałyście, ale nie mogę tego znaleźć, a zalezy mi na czasie. Mam problem tego typu, że biorę tabletki yasminelle od ok dwoch lat. Niestety nie bylam na badaniu i moja p. doktor nie chciała mi wypisać recepty. Mam jedną w nadmiarze, ale jest to recepta na tabletki naraya. Dziś okło 18 godziny powinnam wziać pierwsza tabletkę po tygodniu przerwy. Czy jeśli w piątek wzięłam ostatnią yasminelle to od dziś mogę zacząc naraya i wszystko będzie w porządku?? A po tym opakowanu wrocic do yasminelle. Proszę o szybką odpowiedź ponieważ nie wiem czy leciec do apteki czy w ogóle odpuscic sobie tabletki w tym miesiacu? Dzięki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 2:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

naraya i yasminelle sa to preparaty podobne. wiec smialo mozna je zamieniac. Maja ten sam sklad substancji czynnych
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następny
Strona 28 z 32

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group