Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasminelle - Pytania -Zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 30, 31, 32  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klementyna



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 10:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie. Postanowiłam zrobić sobie przerwę w braniu Yasminelle. I nie mogę znaleźć informacji na ten temat w ulotce. Zastanawia mnie, jak długo jestem jeszcze zabezpieczona, jeżeli we wtorek wezmę ostatnią i zrobię przerwę. Czy jestem zabezpieczona aż do krwawienia? czy może krócej? Podpowiedzcie błagam, bo nie wiem czy się jeszcze dodatkowo zabezpieczać przez te parę dni...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zabezpieczenie znika w momencie przyjęcia ostatniej tabletki.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kicha



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 12:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Biorę Yasminelle od 4 miesięcy. 2 razy krwawienie trwało mi 6 dni, w poprzednim miesiącu jedynie 4 dni, a teraz tylko 3 dni. Czy to normalne? A może powinnam zacząć się martwić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie masz czym się martwić. Hormony stopniowo zmniejszają grubość endometrium. A tym samym zmniejsza się ilość wydalanej podczas miesiączki krwi.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majkelka



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam

Mam pytanie, 3 miesiące brała Gravistat 125, Od kolejnego okresu chciałabym zmienić na Yasminelle. kiedy powinnam wziąć pierwsza tabletkę?
W ulotce jest napisane ze od ostatniego dnia okresu. Czyli nie następnego dnia po tej 7dniowej przerwie?
Od razu będę chroniona przed ciąża?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
novynette



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 67

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 9:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę że normalnie, tak jakby 8 dnia, tak jak brałaś zawsze. Ale ulotka lepiej wie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majkelka



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 11:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

novynette napisał:
Myślę że normalnie, tak jakby 8 dnia, tak jak brałaś zawsze. Ale ulotka lepiej wie:)


ulotka mówi ze ostatniego dnia okresu ale to jakos dziwnie mi sie wydaje:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 12:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie masz okresu...Masz krwawienie z odstawienia...A to nie jest to samo...

Ja bym w ogóle nie robiła przerwy. Ze względu na zmianę specyfiku i różnicę w przyjmowanych hormonach i ich dawkach.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majkelka



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 11:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli 21 Gravistat i 21 yasminelle ciurkiem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mrowka900



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 7:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mrowka900 napisał:
Witam. Mam pytanie:
Od lutego 2009 brałam tabletki yasminelle ( w tym 1 miesiac przerwy) no i ostatnio zapomnialam kupic tabletek, bo byle swieta, a moja apteka byla zamknieta, a tylko tam moglam kupic. Pierwsza tabletke powinnam wziac 24 grudnia ( i wzielam, bo akurat mialam tylko jedna zapasową tabletke). Niestety w swieta nie udalo mi sie kupic tabletek, wiec mam miesiac przerwy. co powinnam teraz zrobic? Kiedy powinnam zaczac nowy blister?



Witam.okres powinnam dostac w pon. 18 stycznia. Do dziś się nie pojawił. Czy to może być spowodowane tym, że odstawiłam na ten miesiac tabletki? Czy powinnam zrobic test?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 23 z 32

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group