Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasminelle - Pytania -Zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 30, 31, 32  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 8:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w przypadku przyjmowania preparatów z chromem należy zachować odstęp pomiędzy nim a pigułką ok 4h, gdyż chrom może utrudniać wchłanianie tabletki z przewodu pokarmowego
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 8:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Junia Jeśli są to plamienia to tak. Jeśli krwawisz nieco obficiej, dobrze byłoby udać się do ginekologa.

Jeśli to nie ustąpi w trakcie przyjmowania trzeciego opakowania, idź do ginekologa. Bo to oznacza że tabletki są po prostu źle dobrane.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Junia



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 9:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak to sa plamienia.Czyli jest wszystko ok:)dziekuje za odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magdalejna



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 1:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny pomocy:(
Jakiś miesiąc temu odstawiłam yasminelle, bo mój chłopak mieszka za granicą i właśnie od niego wróciłam. Teraz wyskoczył mi niespodziewany wyjazd do niego, za dwa tygodnie. Wiadomo, co będziemy robić, rzadko się widujemy. Dziś dostałam okres. Na stronie yasminelle piszą, że biorąc tabletki od pierwszego dnia okresu jest się od razu chronioną. Ale można zacząć od 2-5 i wtedy należy stosować przez 7 dni dodatkową ochronę. U mnie wyglądałoby to tak, że dopiero po 14 dniach od wzięcia 1 tab. (ale nie w pierwszym dniu, ale od 2 do 5) miałabym się kochać.
Moje pytanie do was jest takie - czy wy wierzycie w to, co piszą? Może któraś też miała taki dylemat i zaryzykowała (lub nie?)? Strasznie nie lubię gumek, poza tym nie ufam im;/ W grę wchodzi jeszcze opcja tabletka-gumka razem, ale nie wiem czy jest sens się z tą gumką bawić, bo może sama tabletka pomoże, albo przeciwnie - nic nie da i trzeba się będzie zdać tylko na gumkę?
Proszę o odpowiedzi, bo samej mi trudno ocenić, szczególnie, że ginekolog jak zaczynałam brać powiedziała, że MIESIĄC najlepiej poczekać, aż się będzie mogło kochać BEZ DODATKOWYCH zabezpieczeń. Liczę na wasze doświadczenie i pozdrawiam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po to jest napisane żeby brać pierwszego dnia cyklu żeby brać pierwszego dnia cyklu...Jak weźmiesz innego dnia, to niestety ale zabezpieczenie nie będzie pełne w pierwszych tygodniach stosowania.

Jeśli nie bierzesz tabletek regularnie to po co je w ogóle bierzesz?
Robisz tylko stale zamieszanie w układzie hormonalnym Twojego organizmu...

Twój lekarz ma rację. Lepiej poczekać z miesiąc i dopiero iść na całość...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magdalejna



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 9:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przykro mi zwracać uwagę komuś tak wysoko postawionemu jak moderator, ale ja nie prosiłam o ocenę mojego postępowania, ani przytoczenia tego, co napisałam wyżej, a co znajduje się też w ulotce, bo czytać potrafię (swoją drogą jest napisane, że biorąc 1 tabletkę nie w pierwszym dniu okresu zabezpieczać się powinno przez tydzień, nie przez kilka).
Pytałam o wasze doświadczenia, o ile dobrze pamiętam.
Z drugiej strony dziękuję za odpowiedź dotyczącą tego miesiąca czekania. Lekarz mówi miesiąc - na ulotce napisane jest, że od razu jest się zabezpieczonym. Myślałam, że może mam jakąś nadopiekuńczą lekarkę, ale widocznie tak trzeba (przy czym wyczuwam sprzeczność z poprzednimi postami tego tematu).
Dziękuję więc za szybką odpowiedź nowicjuszko Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 12:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nikt tak dobrze nie zna Twojego organizmu jak Twój lekarz. Poza tym, inaczej jest w przypadku gdy tabletki się bierze regularnie, a inaczej gdy bierze się je jak Ty, okazjonalnie...I jeszcze niekoniecznie w pierwszym dniu cyklu.

Każdy przypadek musi być indywidualnie rozpatrywany.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleksandraaa



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 04, 2009 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku dni mam wydęty brzuch..tzn w dolnej czesci brzucha.
To jest moje 3 opakowanie Yasmin...wczesniej mialam Logest.
Biore tabletki regularnie,zadnej nie opuscilam... mam 2 pytania dosc rozbiezne.
Czy Yasmin zatrzymuje wode w organizmie?

Dodano po 1 minutach:

to juz bez tego drugiego..
Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lis 04, 2009 11:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każde tabletki hormonalne mogą wpływać na zatrzymywanie wody w organizmie. Na jedną kobietę dane tabletki zadziałają tak, na inną inaczej.

Wzdęty brzuch nie musi być od razu objawem zatrzymywania wody. Może zmieniłaś dietę, jadłaś więcej potraw wzdymających?Albo zwyczajnie obserwowałaś brzuch w momencie w którym miałaś pełny pęcherz...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleksandraaa



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 11:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja waga czasami sie waha do 2 kg.najgorsze jest to,ze te podbrzusze jest twarde,moge go troche wciagnac,jednak ciezko.a tak to wystaje mi i to malo komfortowe.tzn wydaje mi sie ze odzywiam sie normalnie jednak ostatnio moje wyproznienie jest rzadkie. Przepraszam ze tutaj ale nie wiem gdzie to napisac..
Stad te pytanie czy yasmin zatrzymuje wode. bo mam tak od niedawna.nie sadze zebym wpadla bo ciaza (brzuszek) jest widoczna w 4-6 mc. a ja we wrzesniu zrobilam badania HCG (gdy bylo prawdopodobienstwo zaplodnienia)i nic nie wyszlo.Krwawienie z odstawienia poza tym mam zwykle dosc obfite Smile
Już nie wiem. Sad nie chce miec takiego skutku ubocznego...z wystajacym balonem. .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 18 z 32

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group