Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Yasminelle - Pytania -Zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 30, 31, 32  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mrowka900



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 7:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam okres. Jednak za dużo się tym przejmuje, powinnam bardziej zaufac tabletkom. Dzięki wam za pomoc :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anna852



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 1:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Mam mały problem i proszę o poradę. Otóż 10.02 urodziłam dziecko. Po okresie połogu lekarz ginekolog zapisał mi tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. Niestety nie zapytałam się kiedy mam wziąć pierwszą tabletkę. W ulotce leku przeczytałam że po porodzie można wziąć w dowolnym momencie (tak bynajmniej zrozumiałam) jeśli po porodzie upłynęło więcej niż 28 dni ( u mnie właśnie tak było). No więc pierwszą tabletkę wzięłam 28.03 nie czekając na krwawienie. Nie wiem czy dobrze zrobiłam bo około tydzień temu dostałam plamienia a jakieś trzy dni temu krwawienia (wygląda to jak skąpa miesiączka), a do końca blistra mam jeszcze 2 tabletki. Proszę o odpowiedź:
1. czy dobrze postąpiłam biorąc tabletkę nie czekając na krwawienie
2. czy jestem chroniona przed zajściem w ciąże
3. czy dostanę krwawienia z odstawienia
4. czy po jakimś czasie cykl ureguluje się sam (tzn nie będzie krwawień podczas brania tabletek) a jeżeli nie to jak mam teraz postąpić aby wszystko było ok
Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mrowka900



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 5:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanie : wlasnie jestem prz trzecim opakowaniu yasminelle. W piatek 1 maja wzielam tabletke o 22 a o 22.45 niestety wymiotowalam. Ok godz. 3 nad ranem obudzilam sie i wzielam kolejna tabletke, nie mam zapasowych wiec wzielam z soboty. teraz wszytsko mi sie przesunelo o jeden dzien. czyli zabraknie mi ostatniej tabletki, tzn. na piątek. Co mam zrpbic w tej styuacji? Kupic kolejne opakowanie i wziac ta jedna z nowego opakowania, a potem zrobic 7 dni przerwy czy mam jej w ogole nie brac??? Prosze o odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak. Od razu kup sobie 2 opakowania to to jedno będzie po prostu zapasowe.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mrowka900



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 9:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak nie wezme tej tabletki co mi zabrakło to skutecznosc antykoncepcyjna jest zmniejszona?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 8:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie, możesz nie brać ostatniej, zrobić 7miodniową przerwę normalnie i 8smego dnia rozpocząć kolejne opakowanie. tylko pamiętaj, że zaczniesz je dzień wcześniej niż zazwyczaj. ale skuteczność zostanie zachowana
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jomi



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam taki problem od 2 lat biore Yasminelle i zawsze wszystko bylo ok. Ale w ostatnim tygodniu przerwy nie wystapilo krwawienie tylko plamienie. tabletki zazywalam regularnie zadnej nie opuscilam nie mialam tez zadnych sensacji zoladkowych itp. Normalnie rozpoczelam nowy blister ale to plamienie mnie nie pokoi. Czy ktoras z was miala podobna sytuacje? Mozliwe zebym byla w ciazy? Blagam pomozcie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowa22
Zbanowany


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 143

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma innej rady jak zrobić test ciążowy, czasem raz krwawienie może nie wystąpić albo być bardzo skąpe, ale jak to się powtórzy to trzeba isć do lekarza
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jomi



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 12:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobilam test i wyszedl negatywny Very Happy Ale i tak w poniedzialek ide do lekarza. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mrowka900



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 9:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej. Mam problem biore już 4 opakowanie yasminelle i zuwazylam ze tak od 2-3 tyg. zaczęły mi wychodzić żyły, tzn. stały sie bardziej widoczne. Juz wczesniej miałam ich troche i sie tym nie przejmowałam, ale teraz to juz jest nie do opisania. Zaczely mi wychodzic na piersiach, dekolcie, rękach, brzuchu i nogach.Widać całą sieć żylną. Byłam sie umowic na wizyte u ginekologa bo mam podejrzenie ze to przez tabletki. Ale termin to 6 lipiec. I teraz nie wiem co robic... Czy brac kolejne opakowanie do czasu wizyty czy od razu przerwac branie tabletek? Zostały mi 4 dni do konca opakowania(w tym dwie tabletki mi brakują, bo 2 razy wymiotowałam i musiałam brac podwójnie). Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić SadSadSadSadSad
Z góry dzięki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 11 z 32

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group