Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Xetanor

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Slusek
Zbanowany


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 12:57 pm    Temat postu: Xetanor Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy moze zna ten lek "Xetanor"??? bo od paru czasu biore ten lek, rodzice mi daja 1 raz na dzien po snadanoiu (mam obsesje na punkcie czystosci) i chcialbym was sie spyrasc czy ten lek moze zle wplyweac na szare komorki czlowieka ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 2:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

możliwe skutki uboczne- z ulotki dla pacjenta:
Bardzo często: nudności; zaburzenia seksualne (w tym impotencja i zaburzenia wytrysku nasienia, brak orgazmu). Często : zmniejszenie apetytu lub anoreksja; senność, bezsenność; zawroty głowy, drżenie; zamazane widzenie; ziewanie; zaparcie, biegunka, suchość błony śluzowej jamy ustnej; pocenie się; osłabienie. Niezbyt często: nieprawidłowe krwawienie w obrębie skóry (wybroczyny, plamica) i błon śluzowych (w tym krwawienia z przewodu pokarmowego); splątanie, pobudzenie, niepokój, depersonalizacja, nerwowość; niedociśnienie; wymioty; wysypka skórna, świąd; zatrzymanie moczu, jaskra.

przez pierwsze kilka tygodni nie należy prowadzić samochodu, wykonywać czynności wymagających precyzji oraz koncentracji.
lek może wpływać na zdolność myślenia- zaburza je tzn może wywoływać senność i problemy z koncentracją i uwagą.
efekt mija zazwyczaj po kilku tygodniach stosowania.

jak długo zażywasz lek? i w jakiej dawce?
i o co Ci konkretnie chodzi - o chwilowe zaburzenia pamięci, koncentracji i uwagi? czy o coś innego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Slusek
Zbanowany


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o to gdy ja skończe przyjmowac ten lek czy nie bede mial problemy z koncentracją i z mysleniem, czasem wypluwam ten lek i wyrzucam do śmieci bo sie boje ze to moze źle wpływać na moje komorki szare, ze potem bede mial problem z rozwiazywaniem zadania np. z matematyki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 3:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Slusek
nie. ten lek nie powoduje upośledzenia myślenia w późniejszym czasie.
na początku jego przyjmowania organizm musi się do niego przywyczaić- stąd p0roblemy z myśleniem, koncentracją, uwagą.
po kilku tygodniach efekty uboczne mijają.
a nie biorąc leku regularnie szkodzisz sobie bo organizm nie wie jak reagować na tę substancję i to może wywoływać jeszcze większe skutki uboczne.

myślę, że spokojnie możesz ten lek zażywać Smile
kiedy już spełni swoją rolę będziesz mógł go odstawić i zaczniesz radzić sobie bez niego:)
nie spowoduje u Ciebie uszkodzenia mózgu- gdyby tak było lek nie zostałby dopuszczony do użytku. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Slusek
Zbanowany


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 3:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha, dziekuje że mi pomoglas mi odpowiedziec na te pytania, jestem Ci bardzo wdzieczny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 3:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Slusek
proszę Smile i pamiętaj żeby regularnie go zażywać. wtedy Ci pomoże.
a tak swoją drogą- znam mnóstwo osób które zażywają leki tego typu i nie przeszkadza im to w pracy, ba- pełnią ważne funkcje : kierownicze, dyrektorskie itd Wink
więc nie ma mowy o uszkodzeniu mózgu Smile

czy lekarz tłumaczył Ci jak ważne jest regularne przyjmowanie leku i jakie na początku możesz mieć objawy uboczne?
ile w ogóle masz lat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Slusek
Zbanowany


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 3:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie nie tłumaczył mi nic jak mam zażywać tylk onapisał mi że 1/2 leku rano a 1/4 w południe a cała na noc lek a teraz rodzice mi daja 1 lek tylko pod sniadaniu na caly dzien. Mam 16 lat w tym roku 17
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Slusek
czy to był psychiatra? czy rodzinny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Slusek
Zbanowany


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 4:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

psychiatra
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Slusek i w ogóle z Tobą nie rozmawiał?
nie wyjaśniał?
rozumiem, że jesteś jeszcze niepełnoletni ale masz prawo do uzyskania odpowiedzi.
tutaj zawsze możesz pisaćSmile ale to ważne by mieć takiego lekarza któremu się ufa i który potrafi rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na zadawane przez Ciebie pytania.

bierzesz tylko leki czy chodzisz też na terapię?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group