Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wzdęcie i uczucie ciężkości. Proszę o radę.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crispy



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 3:45 pm    Temat postu: Wzdęcie i uczucie ciężkości. Proszę o radę. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na początku przepraszam, jeżeli taki temat już istnieje, ale wpisując w wyszukiwaniu nie znalazłam podobnego, więc założyłam nowy Embarassed .
Mam problem związany z brzuchem/żołądkiem. Od mniej więcej miesiąca bez przerwy czuję się wzdęta, mam problemy z załatwieniem się, a po mojej lewej stronie brzucha w okolicach pępka wyczuwam coś twardego, podłużnego i dość sporego ( nie boli przy ucisku). Wcześniej myślałam, że to z powodu zbliżającego się okresu, jednak jestem w trakcie miesiączki, a dolegliwości jak trwały, tak trwają... Podejrzewałam także, że wpływ mógł mieć fakt, iż właśnie miesiąc temu trafiłam do szpitala z zapaleniem warg sromowych, gdzie leczono mnie lekami prawie tak silnymi jak morfina. Ale leków nie biorę już od 2 tygodni, a uczucie ciężkości pozostało. Oczywiście, ja, panikara, zaczęłam nawet panikować, że to ciąża, ale zawsze byliśmy zapezpieczeni prezerwatywą, z którą nie stało się nic niepokojącego, a poza tym przecież dostałam okres w idealnym terminie i przebiega on jak zawsze. A innych oznak ciąży nie mam-tzn żadnego bólu piersi, żadnych mdłości, wymiotów, zmian brodawkowych, senności, czy zachcianek smakowych.
Co to może być? Bo naprawdę się męczę, ciąglę chodzę w wciągniętym brzuchem, bo gdy tego nie robię, brzuch przypomina balon Sad
Z góry dziękuję za rady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 5:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crispy
Czy to są jedyne objawy?Podaj jakie były stosowane leki,czy Byłaś u lekarza z tą sprawą,jakieś badania w tym kierunku(usg,prześwietlenie)Czy występują gazy,odbijanie,pieczenie w przełyku,duszności,jak stolec,Czy stosujesz obecnie jakieś leki(jakie?) czy stosujesz antykoncepcję.Czy objawy wzdęcia występują cały czas lub w jakim czasie(po jedzeniu)Jak często jadasz.?Czy stosujesz jakąś dietę lub odchudzasz się.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Crispy



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 6:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

-Stosowałam heviran i neomycinum plus maści (lignocainum i jeszcze jedna, ale nazwy nie podam, gdyż w stosowano ją tylko w szpitalu i nazwy nawet mi nie podali),
-Nie, u lekarza od czasu powrotu ze szpitala nie byłam i żadnych badań nie wykonywałam,
-O tak, gazy występują, szczególnie po jedzeniu. Wzmożonego odbijania nie zauważyłam, zgagi nie mam, z dusznościami od zawsze mam problem (tj, czasem zdarza się tak, że nie mogę wziąść pełnego oddechu), jednak nie nasiliły się one ostatnio,
-Co do stolca, to wypróżnienie się jest dość kłopotliwe, mam wrażenie jakby mnie coś "tamowało" i finalnie wydalam go w postaci wielu podobnej wielkości "kulek" Confused ,
-Obecnie nie stosuję żadnych leków,
-Jedyną antykoncepcją są prezerwatywy, więc żadnych hormonów,
-Generalnie wzdęta jestem cały czas, oprócz rana, gdy wstanę i jestem przed posiłkiem czuję się całkiem komfortowo. Po jedzeniu jest już gorzej, brzuch bardzo szybko się nadyma. Jem dość często, mniej więcej 4 razy dziennie + wiadomo, jakieś przekąski itp. Nie jem tłusto, chociaż muszę przyznać, że często sięgam po słodycze. Obecnie się nie odchudzam, mam 2-miesięczną przerwę po wcześniejszym 2-miesięcznym stosowaniu diety 1000kcal.
-Dodam, że jestem młodą osobą-mam 20 lat, o prawidłowej wadze (a nawet niedowadze wg BMI ;/) i nigdy nie miałam poważniejszych problemów z żołądkiem.

Nie powielaj postów tylko po prosu poczekaj na odpowiedź. Nikt nie siedzi na forum 24/h. Przeczytaj regulamin. / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 9:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crispy
Bardzo często przyczyną takiego stanu jest odchudzanie się,sądzę jednak że u Ciebie występują zaburzenia gastryczne na tle Zespołu jelita Drażliwego nazywanego też IBS.Postaram się coś pomóc,jeśli nie pomoże pozostaną badania gastrologiczne(większość leków na IBS jest na receptę)Niestety trochę Ci dołożę przykrości,należy znacznie obniżyć słodycze.Wprowadzić dietę lekkostrawną i tak bez smażonego,tłustego,potraw wzdymających,bez używek typu kawa,alkohol,papierosy,kakao, mleko,mocna herbata oraz wody gazowane.Posiłki w małych ilościach ale często 5-6 x dn.Teraz leki:
Na poprawienie perystaltyki jelit błonnik ( zalecam Colon C w ilości przez tydzień 2xdn na pół godziny przed posiłkiem w szklance wody 1 łyżeczka.Następnie 1xdn.rano)
Na wzdęcia Espumisan w ilości 8 kapsułek 4 xdn i w zależności od potrzeby przy wzdęciach,po posiłku lub w czasie.
Dla zmiany flory bakteryjnej w układzie pokarmowym np Lacidofil 3xpo 2 przez 3 dni a następnie po 1 pół godziny po posiłku(trzymać w lodowce temp 2-8 stopni)należy też stosować probiotyki i prebiotyki
Można też zastosować enzyvit(na lepsze trawienie,na wspomaganie trawienia) wszystkie zaordynowane leki są dostepne bez recepty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Crispy



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za rady Smile
Zaczęłam już pisać czarne scenariusze związane z ciążą Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group