Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

wzdęcia u niemowlaka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gracjan



Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 11:29 am    Temat postu: wzdęcia u niemowlaka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mo synek ma 3 mies od pewnego czasu przy jedzeniu strasznie płacze zrobi kilka łyczków i juz nie moze jesc masuje mu brzuszek ale to na krótko pomaga wogle to martwi mnie to ze on mało je albo tak mi sie zdaje czasem zje 120 ml a czasem tylko 50 i juz nie chce.płacze tez ze nie może póscic baka dlatego tez płacze nie wiem juz czasem co robic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 9:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy Twoj maluch karmiony jest sztucznie?Bo jesli tak to byc moze ma uczulenie,moze to skaza bialkowa,moja JUlka miala dokladnie ten sam problem , ale kiedy przeszlysmy na mleczko Nutramigen,placz przy jedzonku i bole brzuszka odeszly prawie natychmiast,jesli karmiony jest piersia to moze rowniez przyczyna jest skaza bialkowa,moze nalezaloby wykluczyc z mamusi diety bialka mleka krowiego?Ale mysle ze napewno nalezaloby zabrac malca do lekarza wtedy napewno wszystko sie wyjasni i i malenstwo i wy bedziecie spokojniejsi ,pozdrawiam ucalowanka dla dzidziulcia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gracjan



Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mój synek pije właśnie nutramigen to zdarza sie ostatnio rzadko zauważyłam nie wiem od czego to jest mówiłam lekarzowi i powiedział ze to nie od mleka kazał kłaść często małego na brzuszku i tak robie szczegulnie przed jedzeniem czy po skończonym 4 mies bede mogła mu normalnie podawać soczki zupki itd to co można w jego wieku Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 8:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak mysle ze od 5 miesiaca bedziesz mogla zaczac wprowadzac Bąbelkowi soczek i jabluszko, marcheweczke.oczywiscie dobrze utarte i marchewke ugotowana bez przypraw.Lub te ze sloiczka.najlepiej zaczynac od 3 , 4 lyzeczek i codziennie powiekszac ich liczbe az malec bedzie w stanie najsc sie taka marchewka czy jabluszkiem.Na poczatek polecalabym rowniez soczek jabluszkowy lub marchewkowy.I tutaj zasada podobna jak przy jedzonku najpierw kilka lyzeczek,pozniej stopniowo wiecej az dojdzie do takiej liczby ze maluszek bedzie mogl pic z buteleczki tyle ile bedzie mu potrzebne.Dla mnie rowniez wazne bylo dobierania warzyw /owcow,jesli nie mam dostepu do ekologicznych owocow,a nie mamy przekonania do sloiczkow to proponuje w sklepie lub na straganku wybrac te owoce lub warzwa ktore wygladaja najgorzej sa najmniej przyjemne dla oka,mamy wtedy pewnosc ze jest w nich najmniej sztucznch rzeczy tzn np. nie byly pryskane.Pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowe maluszki Very Happy
P.S.Moja mala zaczela jesc jabluszka i marcheweczki jak miala 4 miesiace i 14 dni Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gracjan



Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 12:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuje za odpowiedz te deserki bedą hipoalergiczne skoro podaje małemu nutramigen prawda jeju jesten mamą pierwszy raz i tyle rzeczy jeszcze nie wiem czasem boje sie ze przeż przypadek czynieuwage cos zle zrobie mieszkam w małym miasteczku i właściwie to nie mam sie kogo poradzić także dziękuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 12:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ani marchewka ani jabluszko nie powinno uczulac,jednak zaczyna sie od malych ilosci i obseruje sie dziecko zeby wlasnie nie przeoczyc ewentualnej alergii.Jesli wybierzesz jedzonko ze sloiczkow zawsze podany masz sklad.Na etykiecie na sloiczku z tylu w Twoim wypadku powinna byc informacja"nie zawiera bialka mleka krowiego"Jesli jest taka informacja mozesz spokojnie podawac jedzonko malenstwu.Oprocz tego na sloiczkach napisane jest zawsze dla jakiego wieku(od jakiego miesiaca)jedzonko jest odpowiednie
Rozumiem doskonale zmagania mlodej mamusi z macierzynstwem,dlatego pytaj,pytaj i jeszcze raz pytaj od tego przeciez min. jest nasze forum.Pozdrawiam cieplutko Ciebie i Twoja ukochana pocieszke i zycze wielu radosci z bycia mamusia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gracjan



Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ślicznie dziękuję pewnie jeszcze nie raz o coś zapytam pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group