Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wysypka po kąpaniu i ...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
łukasz_dax



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 4:06 pm    Temat postu: Wysypka po kąpaniu i ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam taki problem - podczas kąpieli ,ale tylko w mocno gorącej wodzie oraz podczas uprawiania sportu kiedy się pocę , na klatce piersiowej , brzuchu oraz plechach dostaje dziwnej wysypki która mocno swędzi. Znika ona dosyć szybko bo po jakiś 15-20 min. Nie wie ktoś co to jest i czy jest to groźne ? Czy takie wysypki mogą być powodem np. choroby serca ? Sam nie jestem chory ale chyba gdzieś to kiedyśsłyszałęm i nie wiem czy to prawda ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 5:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to moze nie kap sie w goracej a letniej???? moze temp. za wysoka jest dla ciała i stad te wysypki Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
łukasz_dax



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 12:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No w sumie nie wiem czym się już na zapas martwię , dostosuje się do Twojej porady i będe sie w letniej wodzie kąpał . Troche denerwuje mnie czasem ta wysypka gdy sie spoce ale mija po 15 min. , moze to zwykłe potówki albo coś takiego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 8:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napewno tak Wink nie ma sie czym martwic, jesliby jednak nie zeszły to udaj sie do lekarza, napewno Ci cos doradzi Laughing
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 5:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możliwe, ze są to takie krosteczki, o których mówi się potocznie "potówki". Powstają na wrażliwej skórze w skutek na przykład pocenia się. Znikają same, przeważnie po kąpieli (ale raczej nie gorącej). Myślę, że to to! Smile
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 4:24 pm    Temat postu: alergia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wg mnie to alergia, zrób sobie badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karotka



Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Sob Mar 31, 2007 1:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro masz wysypke od goracej wody to zalecam kapiel w troche chlodniejszej a co do potu to nie mam pojecia. radze udac sie do specjalisty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 12:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem to poprostu potówki
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
radek27



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 8:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam ten sam problem, podczas kapieli (niekoniecznie w goracej wodzie, czasami nawet przy cieplej) lub tez przy uprawianiu sportow, gdy sie spoce objawy sa podobne do twoich. na poczatku myslalem ze moze byc to swierzb (uczeszczam do silowni, basen itd. wiec mozna zlapac swierzba w tak publicznych miejscach...) lecz nie mam uporczywego swiadu na innych partiach ciala tylko na klatce piesiowej lub brzuchu. po uplywie 15 -20 minut swedzenie i male krostki znikaja...dziwne lecz niewygodne i denerwujace, a jakos nie mam czasu udac sie do lekarza, co to moze byc??? Surprised Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group