Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wysypka i brak diagnozy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdalena4



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 5:39 pm    Temat postu: Wysypka i brak diagnozy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od około dwóch tygodni moja mama zmaga się z okropną, swędzącą wysypką. Krosty są duże i czerwone, poczatkowo przypominały pokrzywkę (stwierdzam tak po objerzeniu zdjęć znalezionych w Internecie a po tym w sumie trudno cokolwiek powiedzieć). Początkowo od kilkunastu do kilkudziesięciu krost pojawiło się na jej plecach i klatce piersiowej. Była osłabiona. Udała się do lekarza który stwierdził, że trudno pwoedzieć co jej dolega i dał zastrzyk mający określić czy to uczulenie czy choroba zakaźna. Wysypka nie zeszła a mama pod wieczór poczuła, że drętwieją jej ręcę. Zmierzyła ciśnienie i mała około 70/40. Następnego dnia, w niedzielę, mama ponownie udała się do lekarza. Dyżurujący lekarz stwierdził, że to mimo wszystko to z pewnością wysypka i mama dostała kolejne dwa zastrzyki. Wieczorem sytuacja z ciśnieniem powtórzyła się. Następnego dnia udała się do dermatologa gdzie dowiedziała się, że to ospa. Miała przyjmować tabletki CALCIUM PANTOTHENICUM JELFA, smarować się maścią MOMODERM i jakąś specjalnie robioną na zamowienie. Po ponad tygoniu przyjmowania leku objawy nie znikały a mama w ogóle nie czuła poprawy. Poszła do kolejnego lekarza który stwierdził, że to nie ospa, zapisał jej tabletki TELFEXO, kazał dalej smarować się maścią i kazał chodzić na zastrzyki CLEMASTINUM WZF. Minęły trzy dni. Wczoraj wieczorem wysypka się pogłębiła. Tym razem mama ma mnóstwo drobnych krostek na całych plecach, praktycznie całe są czerwone i spore krostki wyskoczyły jej na brzuchu i szyi.
Dodam tylko, że od półtora roku mamy kota i świnkę morską a od połowy listopada psa - yorka. Pies myty jest szamponem o pH7 i z olejkiem norkowym (skład nie jest wypisany).

Nie wiemy na co mama mogłaby być uczulona. nie jadła żadnych cytrusów itp.
Żaden lekarz nie potrafi stwierdzić co tak naprawdę mamie dolega. Będę wdzięczna za wszelkie pomysły. Podejrzewacie co to może być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
salata107



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 12:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć ! ja mam to samo, mam 20 lat i od miesiąca pojawiała się stopniowo wysypka, skupisko czerwonych krostek na rękach i czerwonych plam . Też nic nie pomaga , wysypka się pogłębia. Od października ja mam w domu shih tzu. Nie wiem, czy od yorka i shih tzu wystąpilo by coś takiego no bo pieski te mają włos a nie siersc. Mogłoby wystapic u kogos kto ma uczulenie na mocz psa, na to, co wydobywa się z jego skóry itp. a nie na siersc. Jak sama się dowiem co mi jest to napisze. Aha, zpaomniałam dodac, ze u mnie wykryto rok wczesniej azs. Ale nie wiem czy to co teraz mi sie dzieje jest z tym zwiazane. Może niech mama zapyta lekarza czy to nie jest czasem azs?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 11:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

magdalena4, a ma gorączkę Twoja mama?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group