Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wysoki puls u 18-latka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rotflmao



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 3:01 pm    Temat postu: Wysoki puls u 18-latka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam 18 lat i mam pewien problem, otóż przy pomiarach mam zawsze bardzo wysoki, jak na mój wiek, puls. Problemów z ciśnieniem nie mam - prawie zawsze w normie (ostatni pomiar 110/67). Puls natomiast nigdy nie zszedł poniżej 100 (ostatnio 120). Zawsze 105-120, a czasem nawet 140. Z moich informacji wynika, że powinien on wynosić około 90. :O Jestem wysoki - 194cm wzrostu i mam małą niedowagę. Nie mam raczej problemów zdrowotnych za wyjątkiem psychicznych. Nie uprawiam żadnych sportów, nie ćwiczę na wf-ach. Pomiarów wykonywałem w różnych warunkach i puls zawsze jest taki. Nie pijam kawy. Czego to może być przyczyna? Co powinienem z tym fantem zrobić? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 6:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to bardzo źle, że nie uprawiasz sportów. Zacznij coś robić, choćby durne bieganie, jazda na rowerze, siłownia, basen albo jakieś ćwiczenia w domu.

Tętno faktycznie masz zbyt wysokie, ale może to być spowodowane właśnie problemami z psychiką. Jesteś ciągle zdenerwowany, czegoś się boisz? Leczysz się u psychiatry? Przyjmujesz jakieś leki? Miałeś robione EKG?
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group