Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wysoka gorączka u małego dziecka proszę o pomoc

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewcia_wi1



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 12:42 pm    Temat postu: Wysoka gorączka u małego dziecka proszę o pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, bardzo proszę o poradę, mój siostrzeniec ma 8 miesięcy i
utrzymuje sie wysoka gorączka, ponad 38-39 stopni. Trwa to około 2
tygodni, lekarz nie potrafi powiedziec skąd to się bierze, gdyż mały
nie ma żadnych innych dolegliwości, gardło czyste i wogóle wszystko
dobrze poza tą gorączką. Lekarz wykluczył w tym wszystkim winę
ząbkowania, ale nie potrafi podac przyczyny i wyleczyc malucha, a
gorączka jaka była taka jest. Szkoda dziecka bo sie męczy, jeśli
ktoś ma pomysł co to może być to bardzo proszę o pomoc. Z góry
dziękuję.

---edit by Wind_Of_Hope---
temat przenosze w odp. miejsce Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 2:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lekarz nie jest kompetentny. Przy tak wysokiej goraczce i dlugo trwającej powinien zlecic podstawowe badania albo skierować dziecko na badania do szpitala.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Madelajn



Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również uważam, że lekarz jest niekompetentny. Gorączka nieznanego pochodzenia, utrzymująca się tak długo może być niebezpieczna dla dziecka. Przyczyn może być wiele - stany zapalne, bakteryjne- które to zwłaszcza są niebezpieczne u tak małego dziecka ze względu na możliwość rozwinięcia się w szybkim tempie sepsy. Stąd bardzo ważne jest zrobienie szczegółowych badań, a w razie konieczności nawet hospitalizacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
teska



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 10:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najwazniejsze jest, żeby tak wysoką temperaturę obniżyć. U dzieci do 38 stopni lekarze mówią, żeby nie zbijać temperatury, ale powyżej to koniecznie. U mojego dziecka zawsze skutkuje przy temperaturze Ibufen, bo działa najszybciej i najdłużej.
Możesz też stosować zimne okłady, a już na pewno powinnaś zmienić lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
k.ajka



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 4:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj to prawda, jak można pozwolić, żeby dziecko tak długo gorączkowało. Jakiś mocno niefrasobliwy ten lekarz. A co do Ibufen to uważam, że rzeczywiście najszybciej i najskuteczniej obniża temperaturę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
orka



Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 03, 2008 10:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisza dziewczyny w takiej sytuacji nalezy jak najszybciej zmienic lekarza. Nie mozna pozwolic na cos takiego. ŻEby obnizyc gorączkę u takiego malucha nejlepiej podac ibufen, on jest przeznaczony nawet dla kilkumiesiecznych dzieci, ale to wyjscie tymczasowe, bo koniecznie trzeba znaleźc przyczyne wysokiej temperatury
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
izka300984



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 6:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój synek już 2 dzień ma gorączke 40 stopni byłam u lekarza powiedział ża na lekko zaczerwienione gardło daje mu syropy które przepisał i wygląda na to że z gardłem jest już w porządku bo normalnie je wszystkie posiłki w wcześniej nić nie jadł no ale gorączka nadal nie spada,żadnych innych obiawów nie ma co może być przyczyną tak wysokiej gorączki??czy to prawda że paracetamol można dawać 2 leyniemu dziecku aż 6 razy dziennie??do tak mi powiedzaił lekarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mloda-mama



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sulejówek
PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 10:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym próbowała zbić jakoś tę gorączkę. Kto wyżej pisał że ibufen. Również polecam. Przeważnie się sprawdzał w takich sytuacjach. Dodatkowo może na własną rękę jakieś badania moczu? Bo karmić dziecko samymi lekami bez poznania przyczyny też nie jest dobre.

Może jakieś uczulenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marta30



Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 1:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koniecznie zrobić badanie moczu, aż dziwne że lekarz na to nie wpadł (więcej go nie oglądać). Wirusy raczej nie utrzymują się tak długo. Nie bagatelizować, gdy gorączka jest dłużej niż 3 dni tzn. że coś jest nie tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Hemma



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 6:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też jestem zwolenniczką ibufenu d jeśli chodzi o zbijanie gorączki i towarzyszące jej bóle zapalne. aczkolwiek muszę przyznać, że od niedawna znam ten lek, czego żałuję bo gdybym natknęła się na niego wcześniej to z kilkoma sytuacjami zdrowotnymi mogłabym sobie szybciej poradzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group