Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

wypadek przy pracy czy moge zgłosić po kilku dniach???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewcia_mala



Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 27, 2011 7:32 pm    Temat postu: wypadek przy pracy czy moge zgłosić po kilku dniach??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam mój przypadek wyglądał tak: jak zawsze rano w pracy przygotowywałam bułki do wypieku i w między czasie przestawiłam wózek z towarem aby się dostać to bułek i nagle mi coś przeskoczyło w lewej ręce w okolicach barku. Myślałam że to zwykłe naciągnięcie aż tu po około 15 minutach nie mogłam unieść ręki do góry. Powiadomiłam o tym zastępce kierownika ale nie chciałam pójść do lekarza bo nie chciałam kolegów zostawić w pracy( wiadomo jak to jest w marketach brak osoby powoduje totalny paraliż). Zwijałam się przez całą zmianę z bólu ale wykonywałam to co do mnie należy. Po pracy poszłam do lekarza ogólnego z podejrzeniem zerwania ścięgna trafiłam do szpitala na izbę przyjęć. Okazało się ze to naciągnięcie PIERŚCIENIA ROTATORÓW (bardzo bolesne). Poszłam na zwolnienie i tu masakra. kierownik nie zgłosił tego wypadku gdyż ciągle coś wymyśla. Mam pytanie czy mogę zrobić to sama i po około 8 dniach??? proszę o pomoc. Jam mam napisać oświadczenie o tym że stało mi się to w pracy????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ewcia, pewnie dużo za późno piszę, ale na przyszłość jakby ktoś miał podobny przypadek:
oczywiście, że sama możesz zgłosić, ponieważ:
- do wypadku doszło w pracy
- o urazie od razu poinformowałaś kogoś ze współpracowników
to, że do lekarza zgłosiłaś się dopiero po skończonej pracy nie ma tu większego znaczenia - tzn na pewno w dokumentach będziesz musiała uzasadnić dlaczego tak późno, ale ponieważ stało się to na Twoim stanowisku pracy, miało z nią związek i poinformowałaś kogo trzeba, to TAK, możesz, a nawet musisz (jeśli kierownik tego nie zrobi) ten wypadek zgłosić sama do osoby zajmującej się sprawami BHP w Twojej firmie.
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group