Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

wypadanie brwi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madzia1986



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 10:02 am    Temat postu: wypadanie brwi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc jestem tu nowa czy moze mi ktos doradzic co sie dzieje ... od 10 dni jestem na lechach izotek i zaczely mi wypadac brwi i rzesy ale wlosy sa ok mocne ale za to suche ..... pytalam wiele osob i nikt nie slyszal o takim skutku ubocznym tego leku ... czy to moze cos innego?? prosze o pomoc Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 10:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Możliwe skutki uboczne: Często występują wysychanie błon śluzowych nosa i gardła, zapalenie czerwieni wargowej, suchość oczu z zapaleniem spojówek, krwawienia z nosa, ból głowy, zwiększenie stężenia cholesterolu i glukozy we krwi, krwiomocz, białkomocz. Rzadko obserwowano depresję lub pogłębienie się jej objawów, skłonność do agresji, lęk, zmiany nastroju, łysienie. Uwaga! Nie można być dawcą krwi w trakcie leczenia oraz przez miesiąc po jego zakończeniu. Uwaga! Ze względu na ryzyko wystąpienia zaburzeń widzenia zmierzchowego należy zachować szczególną ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych nocą.


Wystarczy przeczytać ulotkę informacyjną...

Łysienie może się tak właśnie objawiać.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzia1986



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 10:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a nie jest troche dziwne ze akurat brwi?? moze to reakcja leku i jakiegos kosmetyku do zmywania oczu?? czy te wlosy odrosna w trakcie leczenia czy dopiero po zakonczeniu?? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 10:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brwi i rzęsy to też są włosy. Napisałaś ze włosy na głowie stały się bardziej suche. Prawdopodobnie za jakiś czas również zaczną wypadać.

Jest to całkiem normalne przy izoteku. Musisz się uzbroić w cierpliwość.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzia1986



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 3:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tego wlasnie sie balam, za 8 miesiecy mam wesele i chyba nici z ladnej fryzury...... ;( a czy mozna farbowac wlosy i robic henne przy leczeniu izotekeiem?? Rolling Eyes mam 8 miesiecy do wesela a moja pani dermatolog zagwarantowala mi ze bede wygladac fajnie na tej uroczystosci ale wspomniala ze leczenie bedzie trwalo 12 miesiecy.... przy 20 mg /dzien przez pierwszy miesiac a reszte po 30mg/dzien..... jak to obliczyc??? czy to musi tak dlugo trwac?? czy moglabym skonczyc kuracje w 7 miesiecy przy wadze 62 kg?? najbardziej sie boje tego ze podczas najwazniejszego dnia w moim zyciu bede miala schodzaca skore z buzi oraz resztki brwi rzes oraz wlosow..... ;( moze zrezygnowac z leczenia (wzielam dopiero 10 tabletek) i zaczac po weselu?? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 12:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lepiej nie. On i tak sam wysusza włosy. Jeszcze zależy jak chcesz włosy ufarbować. N blondy odpada. Chyba ze chcesz się szybko włosów pozbyć.

Co do ciemnych kolorów, można zaryzykować, aczkolwiek dobrze jest użyć farb które zawierają dużo substancji nawilżających. I najlepiej wykonać to u fryzjera...

Co do ładnej fryzury...Dobry fryzjer sobie poradzi Smile Na prawdę Smile Córka sąsiadki wychodziła za mąż zaraz po pierwszym bloku chemii. Włosów jej ubyło sporo, ale jeszcze aż tak bardzo nie było widać. Jak ktoś jej nie znał to nie wiedział że coś jest nie tak. Fryzjerka tak ją uczesała, ze nie było nic widać że ma mniej włosów . Także to kwestia znalezienia odpowiedniego fryzjera Smile

Skoro już zaczęłaś to musisz dokończyć. To nie jest lek który się bierze kiedy się nam podoba. Niestety. I pamiętaj ze nie wolno się depilować woskiem, ani korzystać z solarium w trakcie kuracji. Tak samo ze słońcem. No i lepiej zrezygnować z depilatorów chemicznych bo mogą bardzo podrażnić skórę.

Nie polecam również stosowania peelengów. Bo podrażnią Ci bardzo skórę i będzie to nieładnie wyglądać. Możesz za to stosować Sensibio H2O, bardzo fajny płyn do demakijażu i przemywania twarzy. Przy tego typu kuracjach sprawdza się doskonale...Sprawdziłam na własnej skórze. Jedyny jego minus to cena...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzia1986



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 10:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz..... wiem ze to bardzo mocne leki i nie mozna tak sobie odstawiac kiedy sie chce.... ;( zapomnialam jeszcze dodac ze skore mam czerwona(o czym uprzedzala mnie dermatolog) ale chyba za bardzo poniewaz od skroni do policzkow mam takie czerwone placki popekanych naczynek i robia sie coraz wieksze:( juz nawet make up nie pomaga...... nie chce tak wygladac w sierpniu;( ps: musze zafarbowac odrosty na blond na ten dzien ;( help
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gabryjela



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 3:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym biegiem do specjalisty pognała bo brwi tak nie odrastają,...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group