Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wypadają mi włosy

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
neante



Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 28, 2015 7:42 pm    Temat postu: Wypadają mi włosy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wypadają mi włosy i nie wiem za bardzo co robić? Jakie kuracje pomagają na to, może jakieś maseczki, dieta? Czy w ogóle najpierw jakieś badania powinnam zrobić? Może to być objaw jakiejś choroby? Dodam, że mam 25 lat i nie jestem w ciąży, żadnej choroby przewlekłej też nie mam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Atarasis



Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2016 2:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wypadanie włosów może być objawem jakiejś choroby, mogą to być choroby skóry np. łuszczyca, grzybica skóry głowy itd. ale to byś raczej zauważyła.

Zaburzenia hormonalne (zwłaszcza związane z funkcjonowaniem tarczycy) mogą być też przyczyną wypadania włosów, więc tutaj w kierunku badań musiałby Cię ukierunkować jakoś lekarz pierwszego kontaktu albo endokrynolog.

Ale według mnie, na razie weź pod uwagę przyczyny bardziej prozaiczne, jak niewłaściwa dieta czy zła pielęgnacja włosów. Może Ci wypadają włosy, bo brakuje jakiś witamin czy składników odżywczych, tutaj też można robić badania na jakieś niedobory. Najpierw jednak spróbuj wdrożyć podstawowe metody na wzmocnienie włosów: http://www.biomedical.pl/uroda/jak-wzmocnic-wlosy-6311.html Jak nie pomoże zmiana diety i zabiegi pielęgnacyjne, i ewentualnie jakaś suplementacja np. skrzypem polnym, to już chyba wizyta u lekarza będzie konieczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamilla2
Spamer


Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Lut 13, 2016 6:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może to tylko osłabienie zimowe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
neante



Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 13, 2016 1:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kamilla2 napisał:
Może to tylko osłabienie zimowe?

też tak masz zimą? i później przechodzi?

u mnie chyba ogólnie są jakieś słabe te włosy

dzięki Atarasis za podpowiedzi, przeanalizuję to i może zacznę od zmiany diety i zobaczymy, bo co do pielęgnacji to staram się jakoś nie maltretować moich włosów, no może tylko za często je susze suszarką :/ No ale jak wstaję rano, to muszę umyć głowę i wysuszyć przed wyjściem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
VDrabski



Dołączył: 08 Mar 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 1:32 pm    Temat postu: zima Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje mi się, aby było to problem 'typowo zimowy'. Z opisy wynika, że jego podłożem jest najpewniej zupełniej coś innego. Obstawiam brak jakiejś witaminy lub rodzaj zaburzenia, który może być efektem np. nieleczonej choroby.
Generalnie jedno co powinnaś zrobić na pewno, to umówić się na wizytę do jakiegoś lekarza specjalizującego się w trychologii. Dobrze by było, aby ten specjalista miał doświadczenie w leczeniu np. hormonalnym. Moja znajoma miała podobny problem do Twojego i akurat leczyła się za pomocą terapii hormonalnej. Nie ukrywam, że dość szybko było widać u niej poprawę. Ponoć sama terapia jest bardzo bezpieczna i dlatego warto się nad nią zastanowić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julia.d7



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 18, 2016 1:25 pm    Temat postu: wypadające włosy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma znaczenia kiedy wypadają włosy, w każdym razie trzeba pozbyć się tego problemu. Najlepiej przed każdym umyciem włosów stosować maseczki odżywiające, zrobione samodzielnie w domu z naturalnych składników (żółtka, miód, oliwa...).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaskada



Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 3:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może masz zakwaszony organizm? Zakwaszenie właśnie często charakteryzuje się takimi objawami, tylko niewiele z nas jeszcze zwraca na to uwagę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ropuszka30



Dołączył: 15 Sie 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 15, 2016 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja jestem zdania, że w pierwszej kolejności warto zastosować suplementację. Jeśli nie będzie widać różnicy to najlepiej zgłosić się do jakiego specjalisty, lekarza bo to znaczy że z organizmem dzieje się coś niedobrego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
danka15



Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 19, 2016 9:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja uważam, że nie ma sensu marnować czasu i trzeba zrobić jakieś badania np. badania krwi i hormonów

Ostatnio zmieniony przez danka15 dnia Pią Sie 19, 2016 10:34 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aldonka



Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 19, 2016 10:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

badań nigdy nie zaszkodzi zrobić, to oczywiste. jednak nie ma co panikować i warto zastosowac suplementację
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group