Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

wyniki usg w ciąży - williams

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_e



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 6:32 pm    Temat postu: wyniki usg w ciąży - williams Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, serdecznie.
Doczekałam się wreszcie USG w 30 tc i lekarz stwierdził, że choć nie przybrałam ani kg to dzidzia jest odpowiednio duża co do "wieku".

Porównywałam wyniki z poprzedniego usg i zauwazłam, że teraz w rubryce Williams mam wpisane 63,6 % - nie wiem czy to dobrze, czy źle i czy to ma coś wspólnego z zespołem williamsa.

Może ktoś z Was wie, jeżeli tak, to będę wdzięczna za odp.

Pozdrawiam, mała



witam ponownie,

mam pytanko, czy nikt z Was nie wie, co ten wynik oznacza, czy nie chcecie mnie starszyć?

Pozdrawiam,
zdrowych i spokojnych świąt Wszystkim życzę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 9:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jejuu cizko mi cokolwiek powiedzieć bo przewertowałam wszystkie moje papiery z usg i nie znalazłam takiej pozycji.
CZy to ma coś wspólnego z zespołem williamsa myslę,że na pewno aczkolwiek lekarz zauważyłby na usg jakieś nieprawidłowości bo jak pamietam to ta choroba jest bardzo charakterystyczna : niedobór wzrostu, niska urodzeniowa masa ciała, wady układu sercowo-naczyniowego itp a to lekarz z cała pewności dostrzegłby na usg.
A móiwił coś na ten temat? W ogóle na temat zdrowia dziecka?
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_e



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 1:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Tosiu, za odp. Uspokoiłaś mnie trochę. Z tego co napisałaś to lekarz, który robił mi USG mówił, że dzidzia na razie rozwija się prawidłowo, jest nawet na pięć dni niby większa niż wskazuje termin.

Na wydruku, nie zwróciłam uwagi jak byłam w gabinecie i o to nawet nie zapytałam. Zresztą wtedy nazwa williams nic mi nie mówiła, dopiero jak zaczęłam porównywać swoje wcześniejsze USG z obecnym, to zauważyłam, że w 22 tc rubryka ta była nieoznaczona a teraz w 30 tc były podane te procenty.
Musiałam zrobić to USG, ponieważ do 28 tc nie przybrałam na wadze, więc USG miało sprawdzić, czy maleństwo mimo wszytsko prawidłowo się rozwija. Lekarz mówił mi, że z serduszkiem, wagą itp. wszystko niby ok., ale zaczęłam się martwić jak zobaczyłam wydruk w domu.
Do swojego lekarza prowadzącego termin mam dopiero pod koniec przyszłego tygodnia i martwiłam się trochę, bo procent jest dość spory.
Skoro piszesz, że choroba ta ma takie następstwa, to chyba nie mówiłby mi, że nieby z maleństwem wszystko ok.

Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt w gronie najbliższych.
mala_e
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 5:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kochana skoro lekarz powiedział,że dzidzia rozwija się prawidłowo to tak jest. Na pewno odrazu by coś powiedział a już na pewno jeśli coś byłoby nie tak z serduszkiem czy wzrostem. Przecież oni wszystkie pomiary robią . I mierzą kości udowe i jest pomiar ciemieniowy nosowy. Jeśli na ten temat nic nie mówił to jest ok Wink. Dodam jeszcze,że ja przez pierwsze 3 miesiące schudłam a później waga stanęła w miejscu i nic mi nie przybywało. Dzidzia rosła prawidłowo a po porodzie wróciłam do domu z niedowagą WinkWink. Główka do góry.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_e



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 8:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz serdeczne dzięki Tosiu, dopiero po Twoich słowach, przypomniałam sobie, że lekarz od USG był uśmiechnięty i mnie uspokajał, że choć nie przybieram na wadze, to maleństwo rozwija się prawidłowo. Mam już 3-e z przodu a jak wiadomo, to już nie jest za bezpieczny wiek dla maleńswta, co prawda na badania prenatalne się nie łapię ale wyższe ryzyko mimo wszystko jest.
Jak przestudiowałam wyniki i sprawdziłam w Internecie, co znaczy Williams, to z przerażenia zapomniałam o wszystkim. Dopiero Ty swoją wypowiedią przypomniałaś mi o słowach lekarza.

Dzięki i pozdrawiam. Pa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 11:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest na pewno wszystko dobrze Wink. Pozdrawiam
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_e



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
właśnie wróciłam z USG i dowiedziałam się o co chodzi z tym Williamse'm. Jest to przypadkowa zbieżność nazwisk, w tym przypadku chodzi o to według kogo/czyjej metody jest robione USG, czy nieszczęsnego Wiliamsa, który mnie zadręczał, czy np. Campbell'a, także czy np. dzidzie badamy pod względem rozwoju główki i mózgu, czy np. stosunku brzuszka do reszty ciałka.
Także, dziewczyny, jak któraś spanikuje tak jak ja, to może jak znajdzie ten post, to się trochę uspokii.

Dzięki Tosiu, za słowa otuchy.
Pozdrawiam
mala_e
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 8:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jejuuu ależ można sobie wkręcić Wink Wink. No cóż najważniejsze ,że jest wszystko dobrze Wink. Kamień z serca Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group