Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wyniki badań - konsultacje

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nerkos



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 27, 2013 5:40 pm    Temat postu: Wyniki badań - konsultacje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj byłem na badaniach, dziś u lekarza konsultowaliśmy je. Niby wszystko w normie ale jakieś próby wątrobowe troszkę ponad normę ale lekarka dodała że w tym wieku to trochę niepokojące (mam 23 lata na dzień dzisiejszy). Powiedziała mi że może to być szczelina odbytu dlatego jutro umówiła mnie na wizytę w przychodni u chirurga który ma mnie wybadać a jeśli nic nie wykryje to niby czeka mnie kolonoskopia.
Dodam zdjęcia z wynikami badań oraz skierowanie.
Nie wiem co w tym skierowaniu do końca pisze domyślam się że "krwawienie z dolnego odcinka..." (tutaj niezrozumiały dla mnie tekst) a potem "szczelina odbytu (?)" może ktoś się doczyta o czego dolny odcinek chodzi.

Jeśli faktycznie mam szczelinę odbytu czy coś z jelitem/wątrobą to może to powodować że bolą mnie okolice nerek (głównie po lewej stronie) lub z lewej (rzadziej z prawej) strony pod żebrami czuje lekki ból, ssanie w tym miejscu a czasami nawet chyba ciepło pod lewymi żebrami oraz ból brzucha, nóg, rąk, stawów w kończynach, lekkie drętwienie/skurcze/osłabienie kończyn czy ból w okolicach krocza/pachwin?
Czasami mam wrażenie też że mam wilgoć w okolicach lewych żeber lub w okolicach odbytu i ud.

PS: czy kolonoskopia jest bolesna? Bo widziałem różne opinie a wiem że można dostać znieczulenie miejscowe i ogólne (z czego bym się skłaniał ku tej drugiej opcji) i czy te znieczulenia są darmowe i lekarz ma prawo na prośbę pacjenta dać takie znieczulenie?

Wynika badań w załącznikach:

skierowanie


wyniki badań 1


wyniki badań 2
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 8:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do kolnoskopi... to jest koszmar, moja znajoma miała to badanie:/ musiała leżeć na lewym boku a kamerką monitorowali wszystko od środka... nie chce nawet o tym opowiadać, ale to naprawę KOSZMAR! z tego co opowiadała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group